הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

יחסנו עם ביתי בת ה-17.5 התדרדרו מאד

מיכל(12.6.2011, 19:28)

יחסנו עם הבת בת 17 וחצי התדרדרו מאד לאחרונה.

אני אפילו לא יודעת איפה להתחיל, יש בי כעס גדול כלפיה ונפגעתי ממנה. מאידך, גם היא טוענת שנפגעה מאד ושאני צריכה להתנצל.

הילדה היא תאומה. תאומתה היא לחלוטין הצד השני של המטבע - ילדה מפרגנת, מתעניינת, עוזרת, חושבת על האחר ורגישה. מכאן יוצא שהתאומה שיש לנו כרגע את הבעיה איתה חיה בבית כאילו היא חיה בבית מלון. מקבלת מאיתנו שירותי מימון, מזון, לינה ולאחרונה גם נסיעות ברכב (קבלה רשיון). בתחושה שלנו, אלו התחומים בהם היא "רואה" אותנו.

לאחרונה מזה כחודשיים יש לה חבר, ראשון, אך צמוד מאד. החבר ישן אצלנו בכל עת שהוא נמצא בבית (הוא בצבא וחוזר לסופי שבוע ארוכים). אחרי שיחה עם הבת, בה הסברתי לה שהדבר מפריע מבחינת הפרטיות של 5 הנפשות האחרות בבית, הסכמנו על ימים מסוימים בהם הם יכולים לישון אצלנו. בימים אחרים הם יכולים לישון אצלו.

כשהם בבית, מהשניה שהוא נכנס ועד השניה שהוא יוצא, הם בחדרה - עם דלת סגורה.

הערתי לה על כך, והיא השיבה שלא נעים להם להיות בחברתנו, הם מרגישים שאנחנו לא מרוצים מהקשר ולא אוהבים אותו ולא מקבלים אותה.

מרגע לרגע המצב מתדרדר. לפני מספר ימים נותקתי מהפייסבוק שלה כחברה - נפגעתי מאד - מבחינתי, זה כמו לומר "תצאי לי מהחיים". התעמתתי איתה על כך, היא טענה שזה נבע מתקלה אבל כל ההתעמתות נגמרה בפיצוץ.

אף פעם מע' היחסים בבית לא היתה כזו. הילדה תמיד היתה אגוצנטרית במלוא מובן המילה. אבל כעת זה מתבטא עוד יותר, מפריע ומרגיז.

לא יודעת כבר מה לעשות...

הוסכם שהיום בערך נשב בבית קפה וננסה ללבן את העניינים היא ואנחנו (ההורים), בוודאי לא תראי את הודעתי עד אז, אבל אם כן במקרה, אשמח לייעוץ כיצד לנהוג בשיחה זו.

תודה.