הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

אמא מותשת

גבריאלה(26.6.2011, 16:09)

אני גידלתי את הבנות במשך כל שנות חייהם מגיל 5 לערך.. לבד! האבא לא היה מעורב ויתרה מכך גם לא תמך. מסיבות סיום לא היה נוכח, לא שילם. היה קובע איתן ולא מגיע היו מחכות, בוכות מתקשרות והוא לא היה בא! מעולם לא לקח לשישי שבת או קבוע למרות שהיה הסדר. כעת שגדלו האבא מתערב באופן המשפיע לא טוב על התנהלות של הילדה. היא כבר בכיתה יא ,בשנתיים האחרונות בעידודו בחרה בדרך של עצלנות ולא לעשות דבר. לא ללמוד, לא להגיע לשיעורים, לדבר לא יפה.. והוא "תעזבי אותה אז איינשטיין היא לא תהיה" כל השנים יצאתי מגדרי שתלמד. אני זו שקנתה את הספרים מחברות וטרחה שהכול יהיה מוכן לשנה החדשה.. לא ביקשתי כלום רק את המינימום של עזרה שכבר לא קיימת. אבל היא חסרת אחריות. צו גיוס היא לא הלכה 3 פעמים עד שקיבלה צו מעצר ואבא שלה הוציא אותה מזה. כל הזמן טורחת להזכיר לה, לכעוס עליה על החוסר אחריות על העצלנות על ההתנהגות ועוד. והיא בשלה. לא עושה כלום.. לא לומדת נכשלת בדברים הפשוטים ביותר בביה"ס וכנ"ל גם בגדולים. במקביל אין סנקציות מהסיבה הפשוטה שאין יכולת אכיפה. הולכת מתי שבא לה ישנה אצל חברות חוזרת בצהריים יום אחרי . והאבא לא אכפת לו. כשכעסתי שם אותה אצל אחותו ואז החגיגות בחצר של האחות היו לתוך הלילה עם הנרגילות וכ"ו. הוא בכלל לא מתפקד כאב.. ועדיין כמובן לא משלם..

לאחרונה חל הגרוע מכול. הילדה הוזמנה לשיחה עם היועצת, מנהלת וכל הפאנל החינוכי. היא ביקשה ללכת עם האב מן הסתם (ממני לא היתה מקבלת את התמיכה אותה רצתה) ואכן הלכו שניהם. מסתבר.. על מנת שהילדה לא תנשור הם תיאמו עמדות וטענו שהילדה סובלת בבית ולא יכולה ללמוד.... בגלל האמא... כן בגללי.. אני שטרחתי כל השנים שהיה חשוב לי רק זה... היא לא יכולה ללמוד בגללי ואפילו הגיעו למצב שהמליצו לאב שיקח אותה.. (כמובן שנבהל ותירץ תירוצים למה אי אפשר שתהייה אצלו) וקבסי"ת התקשרה אלי ושמעתי שהאב שלא היה שותף מעולם אמר "יחסים עכורים" מגיל קטן. והילדה טענה כמוהו .לטענתם הם עשו הכול כדי שהילדה תישאר בביה"ס וזה לא נורא כל כך.. אבל אני פגועה! הילדה בכלל זה לא השפיע עליה.. באה אחרי השיחה המשמיצה עם החבר הכינה אוכל, מזגן פתחה חלונות פתוחים ממשיכה לעשות מה שעושה כל הזמן. ולא מזיז לה שאני כבר שלושה ימים בוכה על מה שעשו לי.

אם אני משוחחת איתה.. היא מתקשרת למחנכת שלה ומשנה את מה שאמרתי.. ושניה אח"כ המחנכת מתקשרת אלי.. היא מנהלת את כל העולם לטובתה. (כולל את הסבא והסבתא)

אני מותשת. אני לא סולחת היא כבר גדולה. ולא בסדר מה שעשתה לי.

מתנצלת אם זה ארוך ובטח מתיש..