הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

מצב קשה

יגאל(17.10.2011, 10:00)

אני כבן 45,פרוד מזה 8 חודשים,שני ילדים 12 ן-14.

לפני מספר שנים חליתי בסרטן,במהלך הטיפולים הופיעה בעיית לב שהלכה והחמירה.

לפני קצת יותר משנה המצב מאוד התדרדר והמתנתי להשתלת לב,אני עצמאי ולא עבדתי כמעט חצי שנה,כמובן שנוצרו חובות די כבדים,הן כתוצאה מחוסר הכנסה והן כתוצאה מהוצאות כבדות הן שוטפות(הבית צריך להמשיך לתפקד)והן בגלל התחייבויות עסקיות טרם התדרדרות מצבי.

לפני חצי שנה הוטסתי לחו"ל לצורך השתלת לב,חודש לפני כן החלטנו אני ואשתי על פרידה,ישבנו עם הילדים הסברנו את עצמנו והדברים התקבלו כמובן עם דמעות וקצת בכי והשבועות הראשונים היו קצת קשים,אבל עברנו את זה.

המשך כל התקופה הזו אנו שומרים על קשר יום יומי באמצעות שיחות וידאו בסקייפ,יום יום.אולם אני מרגיש כל הזמן כאילו הדבר יוצר נטל עבורם.

כחודש לאחר ההשתלה חשבתי שאולי יהיה טוב שהילדים יבואו לבקר ונהיה קצת ביחד,אבל הדבר נתקל בהסתייגות קשה מצד פרודתי אולם יחד עם זאת לא ראיתי גם מצד הילדים רצון או התלהבות לבוא,מידי פעם העלתי את הנושא מול הילדים תוך כדי שיחה,כמו אני ישמח מאוד אם תבואו לביקור....מאוד מתגעגע והייתי שמח להעביר קצת זמן יחד......ועוד,אבל התגובות היו במקרה הטוב חיוך מצידם או תגובה של נראה.....

מבחינה רפואית לא מומלץ לי לטוס ואני עדיין עובר טיפולים כימוטרפיים כי הסרטן עדיין קיים למרות שמצבי הרבה הרבה יותר טוב.

הגעגעים לילדים מאוד קשים לי,למרות שאני לא יכול לומר שהקשר היום יומי איתם במשך השנים היה קרוב מאוד(לפחות לא כמו האימא שלהם).

לאחרונה חשבתי לחזור לארץ למרות הכל(בהפלגה) ולהמשיך את הטיפולים בארץ וניסיתי לשתף בכך את הילדים,אבל לא ממש הצלחתי להבין מהם מה הם חושבים על זה,זיהיתי התחמקות מהנושא,לכן החלטתי לפנות לפרודתי כדי להבין מה הם היו רוצים?

קיבלתי מייל מגורשתי בו היא כותבת,שאמנם יש להם רגעים של געגועים ואי אפשר לומר שלא איכפת להם שאני לא לידם אבל הם חושבים שהכי טוב שאשר פה.

האמת היא שאני המום מהתשובה.ומזה שבוע אני מנסה להבין את משמעותה,קראתי את המייל עשרות פעמים בניסיון להבין בין השורות,אולם אני לא מצליח.

ניסיתי לחשוב,מעולם לא הייתי אלים כלפי ילדי,תמיד עשיתי הכל עבורם,כן יש דברים שלא יכולתי להרשות לעצמי מבחינה כלכלית אולם לא חסר להם דבר ואף יותר מזה,פרט לתקופה האחרונה שלא עבדתי אז ניסיתי להצטמצם מעט אבל הדבר לא פגע בחוגים שלהם או בכל דבר אחר שקשור אליהם,הצימצום היה בדברים שהם באמת מותרות.

מה זה אומר?מה אני אמור לעשות?