הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

אמא יקרה

לילי(10.4.2012, 15:58)

ד"ר ליאת יכניץ שלום,

אני מודה לך על הפורום שפתחת, והרצון שלך לעזור.

אני בת 24 מתגוררת עם אמי(הורי התגרשו בהיותי בת 7)

יש לי אמא נהדרת בכל המובנים, הבעיה היחדה היא שהיא יותר מדי רגישה ,כנראה בגלל כל מה שחוותה בעבר וכנראה בגלל שאין לה עבודה. היא יכולה להיות הכי כיפית וחברמנית , אבל הדבר הכי קטן יכל להעליב אותה לפגוע לה באגו, ובסופו של דבר היא מתכנסת בתוכה ופשוט משתגעת, זה מתבטא בחוסר פרופורציות בחשיבה, דרמטיות חסרת תקדים, היא מחמיצה פנים ומתעלמת מכולם,והיא נהיית ממש בדיכאון . וזה קורה מאז שאני קטנה.

אני מאוד אוהבת ומעריכה את אמי בכל מצב ומקבלת אותה כמו שהיא.ומבחינת תעסוקה קשה לי למצוא לה עבודה משום שהעברית שלה לא כל כך טובה, למרות שעבדה כיבואנית בכירה.

הבעיה היא שיש לי בן זוג מאוד רציני, והוא רואה את מה שקורה ומאוד נפגע מההתנהגות שלה. הוא מאוד מעריך אותה ודואג לה ומתייחס אליה כאל אמא, לוקח אותה לטייל איתנו, לוקח אותה למסעדות, והרושם שהוא מקבל הוא סטירה לפנים אחרי כל המאמץ שלו. וכנראה חושב שאמא שלי גם משוגעת. אותי הוא לעולם לא יעזוב כי הוא אוהב אותי מאוד ומוכן להקריב הרבה למעני.

אבל אני בבעיה מאוד רצינית כי אני אוהבת את שניהם המון, ואם יווצר מצב שאין תקשורת בין שניהם בגלל שכל אחד נפגע מהשני, זה גורם לי לסבל רב.

איך את חושבת שעליי לעזור לאמי?