הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

דאגה

לימו(28.2.2015, 13:13)

שלום רב, ביתי בכיתה יא והשבוע גילינו כי היא וחבריה החלו לשתות אלכוהול כשהם נפגשים, אני רוצה לציין שביתי מסתובבת עם חברים אכותיים תלמידים טובים מאוד גם היא תלמידה טובה מאוד, מלמדת שעורים פרטים במתמטיקה פעילה חברתית מתנדבת במקומות שונים אין לי מילה השינוי המשמעותי בהתיחסותה בעיקר אלי החל עם המעבר מבית ספר יסודי לחט"ב וממשיך גם כיום, ומתבטא: באי שיתוף, כמעט מלא, במה שהיא עוברת, לא ניתן לפתח איתה שיחה, למרות שאני מדובבת אותה, אני משתפת אותה במה שעובר עלי כדי לנסות ע"י כך שהיא תספר. כעת שהיא בגיל ההתבגרות חשוב לי מאוד לשוחח על נושאים שונים האופיניים לגיל ההתבגרות סמים וכו'.

אנו בבית חיים ב"אקווריום", מתביישת לצאת אתי, כן יוצאת אתנו למפגשים משפחתיים, ולכל מקום אחר שלא ברדיוס מגורינו. שאלתי אותה על הקשית עם היא מסניפה?.

כ"כ היו בעבר מספר מקרים חריגים שעשתה, היה לי קשה לקבלם, אך קיבלתי זאת כהתנסויות של גיל ההתבגרות. ישנם מצבים שהיא לא אמינה ולא מדייקת בדבריה, ולעיתים אני מקבלת את הרושם שהיא הופכת את השקר לאמת (יש לי הוכחות על כך) ואז ההתנצחות אמרתי לך, את שכחת/לא זוכרת שאמרתי, לא נכון.

כשאני מעירה לה בנושאים שונים אוצר מילותיה טוב, בסדר, אח"כ, אני מבטיחה..... וכד'.

בשל חוסר אמינותה, או אי עמידתה בהבטחותיה ומהחשש שהמקרים השונים שהתרחשו בעבר וחזרו על עצמם, בעלי ואני לא יוצאים יחד להתחיבויות שונות בשעות הערב המאוחרות, ולמעשה נכנסנו למעין הסגר, למרות שש לה חבר גדול ממנה בשנה, אנו מכירים את המשפחה ואותו ומילה רעה אין לנו להגיד עליו, העיניין הוא שהמערכת נהיית יותר ויותר רצינית ואנו מאוד חוששים, אנו גרים בכפר ויתקין וחבר של ביתי גר ליד תל אביב-ניתן להגיע ברכבת, הם נפגשים אחת לשבועיים שלושה כאשר יש חופשים ביתי נוסעת עם חברה אליו או שהוא מגיע אלינו, או שאנו ההורים נפגשים ביחד כדי להפגיש ביניהם, בזדמן האחרון מערכת זו מתחילה "להעיק" חבר של ביתי מתקשר אליה ומסתמס איתה בלי הפסקה בטלפון, עוד מעט חופש לג בעומר הוא רוצה שהיא תבוא אליו, וביתי משגעת אותנו שהיא רוצה לנסוע ברכבת אליו (אין חברה שיכולה לבוא איתה), אני קצת חוששת שהיא תיסע לבד כשאני אומרת לה זאת היא עונה מה את לא סומכת עלי? (אני יודעת שהם רק מתנשקים), ביתי הייתה תמיד מוקפת עם חברות ויוצאת לבלות ומאז שהיא איתו שום דבר לא מעניין אותה אלא רק החבר, אנו כהורים מאוד מודאגים שהקשר הולך וניהיה כמו זוג אחרי צבא, הרי הם עדיין צעירים... מה אם מישתמשים בסמים ואז הם יהיו בהריון?, מה עלינו לעשות ? האים עלי לפנות להוריו ? האים עלי לתת לה לנסוע אליו לבד ברכבת? אנו כהורים לא יודעים כיצד לנוהג עם ביתי , רוצים לשמור איתה על יחסים תקינים ומצד שני אנו רואים את החיבור החזק שמתגבר בכל יום. מה גם שאנו חוששים שאים הם יפרדו ביתי תיקח את זה מאוד רעה להגיד בנושא זה

אך אינני יודעת מה לעשות או מה להגיד לה לאחר שגילינו שהיא החלה לשתות במפגשים חברתיים אשמח לעזרתך! תודה!