הוספת הודעה פורום קונדילומה - יבלות מין - ראש הפורום

קונדילומה אצל אישה נשואה

מבולבלת(17.11.2011, 16:29)

שלום רב,

אני אישה נשואה בת 30, נמצאית עם בן זוג קבוע במערכת יחסים אקסלוסיבית קרוב ל-6 שנים. בטרם הכרתי את בעלי ניהלתי מערכת יחסים עם בן זוג אחר אשר לאחר מספר חודשים התגלה כסובל מקונדילומה באזור כיפת הפין. היות והקפדנו על שימוש בקונדום לא חששתי במיוחד, אך ערכתי בדיקת קולפוסקופיה שיצאה תקינה ומאז הקפדתי על ביצוע בדיקות פאפ אחת לשנה ותמיד קיבלתי תוצאות תקינות.

לפני בערך חודשיים בעת הגילוח גיליתי בליטה קטנה על השפתיים החיצוניות, באזור פתח הנרתיק. לא ייחסתי לכך חשיבות גדולה אך לפני כמה ימים נוצרה באזור עוד בליטה. ניגשתי אל רופא הנשים ונאמר לי כי מדובר בזוג קונדילומות קטנות מאוד. עוד נאמר לי כי היות ואני נשואה, ככל הנראה מדובר בהדבקה ישנה. כעת אני מחכה לבדיקת וולווקולפוסקופיה. ישנם מספר דברים שלא ברורים לי לגבי האבחנה:

1) מדוע, בדיקת הקולפוסקופיה שנערכה לי בעבר + בדיקות הפאפ השנתיות יצאו תקינות?

2) כיצד ייתכן שרק לאחר 6 שנים באותה מערכת יחסים אינטימית נצפים נגעי קונדילומה לראשונה?

3) המידע ברשת האינטרנט אודות המחלה טוען כי עישון כבד מזרז את הופעתה. אני מעשנת קופסת סיגריות ליום קרוב ל-15 שנים ואף על פי כן לנגעי הקונדילומה לקח שנים רבות ל"זקוף את ראשן" בגופי.

4) בנוסף, נאמר כי מחלות מתישות כדוגמאת מחלת הנשיקה הנגרמת מנגיף ה-ebv מזרזת אף היא את מהלך המחלה. סבלתי ממחלה זו לפני 10 שנים ועדיין, נגעים אלה הופיעו רק עכשיו לראשונה.

5) האם ייתכן כי אדם בריא יפתח לפתע את הנגעים כתוצאה מממתחים שונים או נטילת אנטיביוטיקה חזקה?

בתודה מראש,

מבולבלת