הוספת הודעה פורום קונדילומה - יבלות מין - ראש הפורום

HPV והיעלמות - שאלת הבהרה

מ.(10.7.2012, 0:10)

ד"ר ארז שלום,

אחד הכותבים בפורום שאל האם וירוס זה יכול להיעלם מהגוף (לאחר שהתבסס בתאי עור/רירית), וענית שב-90% מהמקרים נעלם תוך שנתיים-שלוש.

אישית אני מתעניין בספרות הקשורה בוירוס זה (חקר המהלך הטבעי שלו, פתוגנזה, פיתוח דרכי מניעה, אבחון וטיפול) ולמיטב הבנתי וידיעותיי ממצא זה שציינת עלה ממספר ממצאים שנעשו בשנים האחרונות, אך - כפי שניתן לראות יותר במדויק גם מפרסומי ארגון ה-CDC - מתייחס לכך שהוא נעלם בבדיקות PCR הרגישות הקיימות כיום. האם לכך התכוונת? תקן אותי אם אני טועה, אך זה ממש לא מעיד על כך שהוירוס עצמו נעלם לגמרי מהתאים, אלא רק שהעומס הנגיפי שלו ירד באזור המסוים שבו נעשתה הבדיקה.

אגב רציתי להכניס מעט נימה אופטימית זהירה לפורום, ולציין שבשנים האחרונות נעשים מחקרים שונים נמרצים לגבי דרכים שונות להתמודד עם הנגיף לאחר שכבר התבסס ובין השאר גם לשלוט או למנוע התפתחות של תאים ממאירים שעשויים להיגרם ע"י חלק מזניו, וחלק מהמחקרים האלה כבר בשלבי פיתוח תרופות פוטנציאליות דיי מתקדמים (חלק כבר החלו בניסויים קליניים). נקווה שבעשור-שניים הקרובים יתחילו להיות טיפולים נגד הנגיף עבור המספר הכה עצום של אנשים שנדבק עד כה ושיידבק עד אז.