הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

שינה - בן תשעה חודשים

הלני(6.5.2012, 12:32)

שלום רב,

סליחה מראש על האורך, אני פשוט רוצה לתת תמונה מלאה של המצב..

בני בן תשעה חודשים כעת. טקס השינה כולל אמבטיה, הנקה והשכבה במיטה בסביבות שמונה (שיכולה לקחת לעתים שעה), תוך התעוררויות תכופות עד ששוקע בשינה. בסביבות 11:00 מתעורר להאכלה נוספת, הפעם סימילאק. לעתים מתעורר בלילה וחוזר לישון לאחר הרגעה, לעתים מושך עד 7:00 בבוקר.

הוציא כבר כמה שיניים, אך אנחנו בעיצומו של התהליך כאשר כמה מבצבצות עדיין. כמו כן היה מעט מצונן בימים האחרונים.

אני לא יודעת אם הדבר קשור, אך בימים האחרונים הוא פשוט לא מוכן להירדם במיטתו. עד לפני מספר ימים היה נרדם במיטה (לאחר טקס ארוך של שירים, נענועים, השכבה על הצד וכו'), אבל בסופו של דבר נרדם. בימים האחרונים הוא צורח ללא הפסקה עד שנוציא אותו מהמיטה וברגע שמחזירים אותו חוזר לבכי קורע לב. אתמול ניסינו פשוט הכל - להשכיב מוקדם, ללטף, לשיר ושום דבר לא עזר. הוא בכה במשך שעתיים כאשר אנו לידו, וגם כאשר ניסינו את שיטת חמש הדקות, הוא המשיך לבכות ולצרוח ללא הפסקה. לבסוף (בשעה אחת בבוקר) נשברנו ולקחנו אותו למיטה שלנו, שם נרדם תחת מחאה...

אנו מודעים לכך שהדבר החשוב ביותר זה עקביות, אך האם לתת לו לבכות בצורה היסטרית כזו לאורך זמן בגילו? אנו רואים שהוא מבין כי ברגע שמוציאים אותו מהמיטה הוא מתחיל לחייך ולמלמל כדי לשחק איתנו.

יצויין כי מאז שנולד היה קשה עם שינה, וככל שהזמן חלף זה רק החריף והוא כמעט ולא מסוגל להירדם עצמאית. רק לעתים בעגלה הוא נרדם לבדו וזאת גם לאחר מחאות ויבבות בלי סוף.

כיצד כדאי לפעול בגילו ולקדם שינה עצמאית שלו? אנו רוצים גם להקל עליו שכן אנו רואים שכאשר הוא עייף הוא לא מסוגל להירדם ללא עזרה חיצונית וזה מאוד מתסכל אותו.

תודה!