הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

שינה במהלך היום תינוק בן חצי שנה

נועה(12.5.2012, 17:21)

שלום רב,

בני בן חצי שנה. היה תמיד בעייתי מבחינת שינה. נרדם רק על הידיים. בערך בגיל שלושה חודשים התחלנו תהליך הדרגתי לנסות להוריד הרגלים לא טובים בשינה. הפסקנו לעטוף אותו ולהשכיב אותו במהלך היום במיטה שלו והצלחנו להוריד גם את התלות בנדנוד ובתנועה. עדיין נרדם רק על הידיים וההשכבה קשה מאוד ולא תמיד מצליחה (לעתים נשאר לישון על הידיים).

בשל כך סביב גיל 3 חודשים עבר לישון במיטתנו ולאט לאט הרגלנו אותו להירדם במיטה לידנו ללא ידיים אך כשאנחנו לידו והוא מרגיש ו"מריח" אותנו. לאחרונה החל להרדם עצמאית ולכן השבוע העברנו אותו למיטתו שבחדר שלנו. המעבר עבר יחסית בקלות מלווה במעט מאוד בכי. הוא נרדם במיטתו תוך שמניחים עליו יד, והוא מתעורר רק להאכלות הליליות הרגילות (24:00-1:00 ו- 3:00-4:00).

השינה במהלך היום, עם זאת, מאוד קשה. כפי שכתבתי הוא נרדם רק על הידיים ולעיתים מתעורר כאשר מנסים להשכיב אותו. הוא ישן לרוב רק חצאי שעות כל שעתיים בערך, ומתעורר עייף אבל לא מצליח להירדם (גם על הידיים) ולכן מושך את העייפות כל היום. זה מאוד משפיע על החיים בבית ומקשה עלינו לצאת איתו. ברור לי שההתעוררות קשורה לדרך ההרדמות אך לא נראה שהוא מגלה שינוי כלשהו בדרך ההרדמות כפי שבצע בשנת הלילה.

האם גם השינה ביום קשורה להבשלה והתחלה של הפרשת הורמון השינה סביב גיל חצי שנה? האם לדעתך צפוי להתחולל שינוי כלשהו מעצמו באופי השינה שלו או שכדאי לנסות ללמד אותו שינה עצמאית גם במהלך היום? האם יש שיטה שאת ממליצה עליה לצורך כך?

מתנצלת על השאלה הארוכה,

אודה לך מאוד על תשובתך