הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

חצי שנה - לא יודעת להירדם לבד

מיואשת מהלילות(13.5.2012, 9:21)

שלום,

בשבועות האחרונים הולכת ומחמירה התופעה בלילה - כאשר ביתי בת חצי השנה מתעוררת הרבה מאד (בין 3 ל 10 פעמים בלילה - משתנה בכל לילה), ובתוך שניות מגיעה לבכי קולני במיוחד (אין לה שלב של התבכיינות/תלונות לפני), ואך ורק פטמה שלי מרגיעה אותה והיא חוזרת לישון. עד הפעם הבאה (לפעמים אחרי דקות, ולפעמים אחרי כשעה פלוס/מינוס)

היא לא מוכנה לקבל מוצץ כתחליף בשום אופן (היא יורקת אותו בסלידה, ועושה מחווה של "עומדת להקיא"). החלפתי לה המון סוגי מוצצים (צורות, גדלים וחומרים) ללא הצלחה!! לא מוצצת אצבע (אין לי מושג איך לגרום לה להתחיל...)

במהלך היום - אני יכולה "ללמד" אותה להירדם בדרכים אחרות (נסיעה, עגלה וכו') כדי לנתק אותה לאט לאט מהצורך בשד - אבל הבעיה הקריטית היא בלילה - הצורך להרדימה מיידית בלי "אמצעים". ליטוף וערסול לא מרגיעים אותה.

הבחנתי שלקראת ההתעוררות שלה בכל פעם - היא זזה באי נוחות מצד לצד תוך כדי שינה (כאילו מפריע לה משהו - אבל לא הצלחתי לעלות על מה זה), ואחרי כמה שניות של חוסר נוחות (נדיר שהיא מוצאת תנוחה ונרדמת שוב) - זה כאילו מעיר אותה, ואז היא כבר מתעוררת בבכי קולני.

(אגב, היא עוד לא מתהפכת מהגב לבטן, וטרם ראיתי אותה מתהפכת מהבטן לגב, תוך כדי שנה. אני זו שצריכה להפוך אותה כשנדמה לי שלא נח לה יותר, או כשהיא מתלוננת)

דבר נוסף - היא ישנה בעריסה צמודה אלי למיטה, וגם כשניסיתי להעביר אותה למיטה צמוד אלי - זה ברב במקרים לא עזר.

השאלה שלי - היא איך מלמדים תינוק יונק, שלא מסכים לקבל מוצץ או בקבוק כתחליף, ואינו מוצץ אצבע.... להירדם לבד בשלב הזה?? מה עושים???