הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

בת חודשיים-שאלה

נורה(31.7.2012, 22:49)

שלום ד"ר טאומן אשמח לשמוע את דעתך לגבי הדרך בה אנחנו מרדימים את ביתנו (זה המשך של שאלה ששאלתי לפני כמה ימים אבל מאז השתנו כמה דברים אז אני פונה שוב)
תקציר הדברים כדי שתביני איך הגעתי לשיטת ההרדמה הנוכחית: מאז שנולדה, לא הצלחנו להגיע למצב בו היא "מרדימה את עצמה" אפילו שהשתדלנו לא להרגיל להרדמה על הידיים. ניסינו הרבה פעמים לשים אותה במיטה כשהיא ערנית אך זה לא עזר. התלבטתי לגבי "שיטת החמש דקות", "לתת לצרוח" וכדומה ואחרי התיעצות איתך וגם תחושה אימהית שלי-הגעתי למסקנה שזה מוקדם מדי בגיל כזה מבחינת נזק פסיכולוגי שיגרם.
החלטתי לנסות מעין שיטת ביניים-לא להרדים על הידיים אבל גם לא להגיע למצב שהיא צורחת, וכל ערב ישבנו לידה כשהיא במיטה וניסינו להרגיע בלי להרים אבל היא פשוט שכבה וצרחה. לא הרגשתי שיש הבדל מהותי כל כך בין הצרחות בנוכחותנו לבין "שיטת החמש דקות" וזה היה מאד מתסכל.
לפני כשבוע גיליתי מעין "שיטת פלאים".שמתי לב שמה שמפריע לה להירדם זה התנועות הבלתי פוסקות של הגפיים שיש בגיל הזה. החזקתי לה את הידיים והרגליים כך שהיא לא יכולה להזיז אותן (בצורה מרגיעה כמובן ולא משהו תוקפני/אלים) תוך כדי שאני עושה "ששש..." סטייל הלוחשת לתינוקות...
ותוך שניות היא נרגעה, עצמה את העיניים ונרדמה.
ככה אני מרדימה כעת כל ערב. זה בעצם כמו ההמלצות על עיטוף התינוק רק שאני עושה את זה "במו ידיי..."
וכאן מגיעה השאלה שלי-מצד אחד נחמד שמצאתי מעין שיטת ביניים בה היא לא נרדמת על הידיים אך מצד שני גם לא נרדמת עם צרחות ותסכול. מצד שני ברור לי שאני מונעת ממנה ללמוד להירדם לבד, ושאני יוצרת תלות בהחזקה שלי ובנוכחות שלי.
לא כל כך יודעת מה לעשות-אם לא אחזיק את הגפיים נחזור למצב בו היא שוכבת צורחת ולא נרדמת.
אני "בונה" על זה שזוהי רק שיטה זמנית ושבסביבות גיל חצי שנה אוכל לנסות "לתת לצרוח" ואולי המעבר יהיה יותר קל לעומת הרדמה על הידיים כי בכל זאת היא נרדמת בתוך המיטה...
אבל לא יודעת. אשמח לשמוע את דעתך ואם יש לך המלצות!!!
תודה רבה!!