הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

שינה של תאומות בנות חמישה חודשים

מילי(23.9.2012, 11:40)

שלום! בנותיי הן תאומות בנות חמישה חודשים (נולדו במשקל תקין בשבוע 38.5 ). אף אחת מהן לא ישנה יותר מארבע שעות ברצף בלילה (שאם קורה, קורה לעיתים בחלק הראשון של שנת הלילה, לעיתים בחלק האחרון של שנת הלילה). שאלות:

  1. לבכורה יש מנהג קבוע: נרדמת בסביבות שבע וחצי בערב לארבעים וחמש דקות בדיוק, ואז מתעוררת. ואם אני לא מעבירה אותה למצב שכיבה לצידי עם הנקה שיכול להמשך גם חצי שעה (או קפיצה על כדור פיזיו איזה חצי שעה), היא לא נרדמת אלא לאחר כשעתיים. האם יש משהו שניתן לעשות כדי למנוע את קטיעת רצף הלילה? (זה אותו סיפור גם אם ישנה בטיול בעגלה שעה לפני כן וגם אם החזקנו אותה ולא ישנה 3 שעות לפני כן). או שפשוט צריך לקבל את זה שאחת מתחילה את הלילה בשבע וחצי והאחרת בעשר וחצי...?
  2. משך השינה בלילה משתנה ונראה שלא תלוי באכילה – אם זה הנקה או בקבוק וכו: שינה של 3.5 שעות ואכילה, אח"כ שעתיים ואכילה, אח"כ שוב 3 שעות וכו. האם לשנות משהו?
  3. בזמן האחרון הן ממש מתעוררות יחד כמנהג קבוע (מה שעד היום היה קורה רק לעיתים), ואז במקום הנקה ולישון, שתיהן ערניות ורק כעבור שעה וחצי של זגזוג שלי בינהן הן חוזרות לישון. איך לצאת מזה...?