הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

בת שנתיים וארבעה חודשים לא נרדמת

הורים מתוסכלים(21.1.2013, 21:54)

שלום רב,

אני פונה בשמי ובשם אשתי בנוגע לבעיה מתישה שאנו לא מוצאים לה פיתרון, בקשר לבתנו בת השנתיים וארבעה חודשים.

במשך ארבעת החודשים האחרונים (!), מאז שעברה למיטת נוער, בתנו מסרבת לישון ולהשאר במיטה בכל ערב. היא יורדת מהמיטה לפחות 20 פעמים בכל ערב החל משעת השינה, לפעמים עד לשלוש שעות לאחר מכן.

אציין כי בתנו ישנה בחדר משותף עם אחיה הגדול (4.5) שנרדם תוך מספר דקות בלי שום בעיה. בבירור בגן עולה כי גם שם היא עושה בעיות קשות עם שנת הצהריים ושהיא לא ישנה יותר משעה.

מיותר לציין כי התופעה פוגעת בבית באופן שאין לתאר. התופעה גורמת למתח ועצבים ביני לבין אשתי. ניסינו כל דרך אפשרית כדי לסיים את התופעה אך דבר לא עזר.

ניסינו להתעלם. ניסנו לכעוס. ניסינו לצעוק. ניסינו לאיים. ניסינו להחרים צעצועים ואנחנו עושים את כל המאמצים כדי לא לצאת מהשלווה ולשדר "עסקים כרגיל" אך הדבר כבר בלתי אפשרי.

בכל ערב אנחנו נאלצים להחזיר אותה למיטה לפחות 20 פעמים עד שהיא נרדמת וכל זה בחוסר אונים שכבר גדול מלהכיל. אנחנו כבר ממש מיואשים ומתוסכלים ולא יודעים מה עלינו לעשות. בתנו היא ילדה עקשנית מאד וכל ניסיון לדובב אותה ולשנות את ההרגל הנורא הזה פשוט עולה בתוהו.

מצטער על המילים הכבדות, אך התופעה כבר ממש קשה עבורינו. לדעתי כל הורה יוכל להזדהות עם רגעי התסכול הקשים הללו, אך מדובר פה בחוויה באמת מתסכלת, שלעניות דעתינו אף חורגת מגבול הנורמלי.

נשמח מאד לעצה טובה שתגאל אותנו משגרת הערב הנוראית הזו.

תודה מראש על התשובה וערב טוב.