הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

תינוק בן שנה ושלושה חודשים

שירלי(22.1.2013, 20:59)

ד"ר טאומן שלום,

בני ילד מקסים בן שנה ושלושה חודשים. עד גיל שלושה חודשים לערך סבל מאוד מגזים ונאלצנו להשתמש בכל הטריקים האפשריים על מנת להרדים אותו (שינה על הידיים, נדנוד, עגלה, עיטוף, שינה במיטת ההורים...). מגיל שלושה חודשים התחלנו בתהליך הדרגתי וסובלני להוריד את התלות בהירדמות ובשינה עד למצב שבסופו של דבר נרדם לבד במיטה שלו, אולם כאשר הוא מחזיק לי או לבעלי את היד. זה המצב בחצי השנה האחרונה. כמובן בשל התלות בהירדמות בתחילת הלילה תוך כדי החזקת היד, בכל פעם שמתעורר, בוכה ומסוגל לחזור לישון רק כאשר אחד מאיתנו לידו מחזיקים לו את היד. לעיתים תהליך ההירדמות חזרה במהלך הלילה יכול לקחת גם שעתיים שבהן כל עוד הוא מחזיק לנו את היד לא בוכה אבל מתקשה להירדם.

לפני כחודש וחצי העברנו את המיטה שלו לחדר שלו בתקווה שישן טוב יותר במהלך הלילה. באמת היו לו לילות שבהן ישן מבלי להתעורר בכלל, אולם במרבית הלילות אנחנו מוצאים את עצמנו רצים לחדר שלו ומבלים בו חצי לילה. אני לא חושבת שקיימת תלות נוספת מבחינת השינה.

אנחנו מעוניינים לנסות ללמד אותו הירדמות עצמאית לגמרי, מתוך תקווה שכולנו נישן טוב יותר, ולכן אודה לך אם תוכלי לענות לנו על מספר שאלות שאנו מתלבטים לגביהן:

1. האם הירדמות עצמאית, שתוריד את התלות באחד ההורים באמצע הלילה, היא בהכרח כזו שבה הילד נרדם בכוחות עצמו במיטתו ללא נוכחות הורה בחדר?

2. האם יש שיטה ללימוד שינה עצמאית שהיית ממליצה עליה במיוחד?

3. האם היית ממליצה לעשות את התהליך בבת אחת, או שמא להרגיל אותו בהדרגה?

המון תודה על העזרה,

שירלי