הוספת הודעה פורום הפרעות שינה - ילדים - ראש הפורום

בהמשך להודעה מה- 22.1.13

שירלי(3.4.2013, 19:12)

ד"ר טאומן שלום,

בהמשך להודעה הקודמת:

דחינו את התהליך לפסח כך שיהיה לנו רצף של מספר ימים שבהם אנחנו עם בננו (עכשיו בן שנה וחמישה חודשים) במהלך כל היום.

בהמשך להמלצתך, ניסינו בהתחלה לנתק לגמרי מגע (כפי שציינתי קודם היה נרדם עד היום תוך שהוא מחזיק לי את היד), אבל זה לווה בבכי היסטרי וארוך מאוד. במהלך הניסיון להרדימו ניסיתי להרגיע אותו בלחישות מונוטוניות שרק הרגיזו אותו יותר, ומידי פעם הרמתי אותו וחבקתי אותו עד שנרגע, אך ברגע שהייתי מניחה במיטה היה ממשיך לבכות כמעט מייד. לבסוף הנחתי עליו יד על הרגל עד שנרגע ונרדם.

מאותו יום לא נרדם יותר עם היד. כאשר מניחה אותו במיטה מלטפת אותו קלות, ואומרת לילה טוב. הוא עדיין מבקש מידי פעם "להרגיש" שאני לידו, ואז אני מניחה אצבע על הרגל לכ- 2-3 שניות ומורידה. בסופו של דבר נרדם עצמאית ללא מגע אך כשאני עדיין יושבת לידו. שאלותיי:

1. אני מאוד משתדלת שלא ליצור תלות חדשה במגע ולכן כשהוא מבקש ואני נענית זה לא ליותר ממספר שניות קטן. אני מקווה שככל שנתקדם בימים הוא יבקש פחות ופחות (זה לפחות מה שאני רואה בימים האחרונים).

- האם נראה לך שזו הדרך הנכונה לבני או ששוב אנחנו עושים טעות ומרגילים אותו למגע?

2. עדיין הבעיה הקשה ביותר היא התעוררויות באמצע הלילה. אני משערת שמאחר ולא הורדנו את התלות החיצונית בזמן ההרדמות (מגע גם אם הוא מינימלי ונוכחות שלי בחדר), אי אפשר לצפות שיחזור לישון בעצמו. קראתי בתשובות שנתת להורים אחרים שככל שמתמידים לילדים כבר אין מוטיבציה להתעורר באמצע הלילה וכך ישנים לילות שלמים.

- האם זה יהיה נכון רק כאשר הבן שלי ירדם בכוחות עצמו לבד בחדר?

3. לאור מה שתארתי, אני לא רואה איך אנחנו משלימים את התהליך עם בני עד להרדמות עצמאית. אני חושבת שהקושי העקרי שלו נובע מחוסר בטחון שלו להישאר לבד (ובגלל זה צריך כל הזמן לוודא שיש מישהו לידו ע"י מגע).

- איך אני יכולה לעזור לו? האם תוכלי לייעץ לנו בנוגע לשלב הבא בתהליך?

סליחה על ההודעה הארוכה. אודה לך מאוד על העזרה.

שירלי