הוספת הודעה פורום מחלות ריאה - מבוגרים - ראש הפורום

התייעצות דחופה

רחל(29.4.2018, 22:33)

שלום רב,

אני בת 56, בריאה בד"כ ומעולם לא עישנתי. לפני כחודש היה לי מקרה שבו חשתי כאילו זכוכיות מתנפצות לי בפה ודוקרות אותי והקאתי כמות רבה של דם (מקרה כזה קרה לי גם לפני כחודשיים). הופניתי לרופאת אף אוזן גרון שבדקה את כלי הנשימה העליונים בבדיקת FOL שהייתה תקינה. רופאת המשפחה הפנתה אותי לצילום חזה. בצילום החזה רשום: "הצללה עדינה פוקלית בשדה תחתום של ריאה ימנית
(רק הודגמה בצילום AP). ריאתי? חיצונית? השלחה רקמות רכות? סינוסים קיסטופרניים חסומים דו"צ". בעקבות הממצא רופאת המשפחה הפנתה אותי ל CT חזה. רופא הריאות בדק את הנשימה שהייתה תקינה, ללא צפצופים/חרחורים. רופא הריאות רשם שבצילום החזה קיים עיבוי פלאורלאי דו צדדי. בנוסף, מצא לזיה בחיך עליון.
הוא טוען שקיימת אפשרות שהגורם להקאה הוא לזיה בדרכי העיכול העליוניים - וושט עליונה ומפנה לגאסטרואנטרולוג וייעוץ חוזר בהדם לרופא אף אוזן גרון. רופא אף אוזן גרון מבקש שאעשה גם CT סינוסים. לציין שספירת דם כולל תרומבוציטים הייתה תקינה. אודה בבקשה לעזרתך: האם הצילום חזה מעיד על בעיה רצינית? האם עליי לבצע גם בדיקת CT סינוסים או שכרגע עדיף להתמקד רק בבדיקת הריאות? לתשובתך אודה, אני מאוד מאוד בלחץ וה CT חזה אמור להתבצע ביום חמישי הקרוב.

המון תודה.