הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

לאן להמשיך?

דנה(20.1.2009, 19:13)

אני לומדת ביוטכנולוגיה (תואר ראשון) שנה ג' באוניברסיטה.

שמתי לב שבעיתון ובחברות כ"א אין כל כך עבודות לאנשים בתחום שלי וגם אם יש, מדובר במשכורת קצת יותר גבוהה מהמשכורת מינימום בשוק העבודה וצריך ניסיון עבודה של מספר שנים.

לפני כשבוע הלכתי לכנס חברות פיתוח שונות על מנת לנסות לקבל קצת מידע על התחום. בכנס דיברתי עם הרבה אנשים מהתחום שרובם הציעו לי להמשיך לתואר שני (יש לציין שתואר שני בתחום פחות מתרכז בלימודים תאורטיים ויותר נותן ניסיון תעסוקתי במעבדה, מה שגם לא מאפשר לעבוד במקביל לתואר השני שאורכו כשנתיים) ומיעוט קטן הציע לי להתחיל לעבוד ולרכוש ניסיון תוך כדי עבודה בחברה. (חשוב לציין ש-99% מהצעות העבודה דורשות ניסיון מוכח של מספר שנים). החשש שלי הוא, שאם אני אתחיל לעבוד בשלב כלשהו לא תשאר לי אפשרות קידום בחברה משום שלא יהיה לי תואר שני (אם בשלב כלשהו אני ארצה תואר שני אני אצטרך לעזוב את העבודה לשנתיים).

מישהי שעובדת בתחום מספר שנים סיפרה לי שהיא עבדה במחקר ופיתוח והתקדמה בתחום אך לא מספיק לטעמה ולכן פרשה ועברה לעשות תואר שני וכעת היא עובדת בבקרת איכות (כלומר עזבה את המחקר ופיתוח).

בנוסף, קיבלתי כרטיס ביקור של מנכ"ל בחברה נחשבת מאוד (הוא בעצמו נתן לי אותו והציע לי עזרה במציאת עבודה) שהציע לי גם הוא להתחיל לעבוד בתחום ולרכוש נסיון.

קיבלתי עצות לכאן ולכאן ועדיין אני לא יודעת לאן להמשיך הלאה.. אשמח לקבל ממך יעוץ.

תודה מראש,

דנה