הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

הפסקת עבודה

אנונימית(21.4.2009, 22:57)

טובה שלום,

אני רוצה להתייעץ דווקא לגבי הפסקת עבודה.

אני בת 31, עובדת כבר 7 שנים בעריכת דין.

העבודה תובענית, אך בסך הכל נוחה מבחינת שעות וחופשות, יחסית למקצוע ולשכר.

מזה זמן רב אני רוצה לעבור לתחום אחר, עוד לא יודעת לאיזה תחום, יש עוד מספר תחומים שמעניינים אותי, בחלקם יש לי גם ניסיון קודם, וחלקם אני לא יודעת אם מתאימים לי בכלל. אני די מבולבלת בענין.

בשנה האחרונה אני מרגישה פשוט את "עייפות החומר". אני מרגישה שאני רוצה לקחת פסק זמן ולא לעבוד, שקלתי את האפשרות של לימודים אקדמאים, אבל אני לא בטוחה שאפילו לזה יש לי כוח. אני מניחה שאלמד קורסים שונים "בשביל הנפש", אך לא במסגרת מלחיצה ומחייבת.

יש לי 2 ילדים קטנים שאני רוצה להקדיש להם זמן ותשומת לב, ואני יודעת שאהיה שמחה להיות בבית למספר שנים. (כיום אני אוספת אותם ב- 16:00 ומרגישה שזה ממש לא מספיק).

מבחינה כלכלית, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו שאני לא אעבוד. אבל זה אומר שלא נוכל לחסוך, כפי שאנו עושים היום.

בעלי מפרגן ב- 100% ותומך בכל החלטה שאקבל.

אז מה הבעיה? אני חוששת לאבד מקום עבודה "מסודר", אפילו שאני לא אוהבת את המקצוע, ומרגישה בצורה מאוד חזקה את המחוייבות לפרנס את המשפחה היום ובעתיד.

בנוסף אני חוששת שכאשר ארצה לחזור לשוק העבודה עוד מספר שנים זה כבר יהיה מסובך ולא פשוט ואז "אכה על חטא", שעזבתי מקום עבודה בטוח. אמנם אני אקדמאית, בעלת ניסיון וכישורים, אבל שוק העבודה היום קשה.

אני שונאת את הרעיון שאני מונעת מתוך פחדים ולא מתוך בחירה, אבל כמו שאמרתי רגש האחריות מאוד חזק פה.

עוד פרט חשוב- אני יכולה לקחת חל"ת לשנה מהעבודה- מדובר במקום ציבורי, זה אומר שחייבים להחזיר אותי אחרי שנה, אבל לא בהכרח לאותו תפקיד, כך שזה סיכון שאני לוקחת.

אשמח מאוד לקבל ממך עצה והכוונה!