הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

המשך ההודעה

דניאלה(4.7.2009, 5:03)

באותו קיץ נתקלתי באחד האתרים למורים במודעה שצדה את עיניה. מודעה זו קראה למורים שרוצים לבוא ולהשתלם בהוראת אנגלית בדרכים יצירתיות לגיל הרך ובית ספר יסודי.

אך מכיוון שהקורס היה רחוק מאוד מביתי לא היה באפשרותי להשתתף, אך אותה אישה שדיברה איתי אמרה לי שאם יש לי ניסיון בקרב קרב ולימדתי כבר אז שאני יכולה לערוך חוגים באיזורי מגורי

כי יש לזה דרישה מאוד גדולה. ואכן עשיתי כך והתחלתי לפרסם מודעות וללכת לבתי ספר וכבר בשנה הראשונה היו לי שלוש קבוצות לימוד שהחזיקו מעמדן ברובן עד סוף השנה, במקביל אספתי תלמידים פרטיים ובשנה השנייה כבר הכפלתי את ההכנסות שלי. אך אט אט העסק דעך, לא המשכתי בפרסום והייתי עייפה מטיפולי הפוריות והכמיהה להיות אמא. לאחר לידת ביתי המשכתי לעבוד בבית על אש קטנה. כשאנשים מסביב היו שואלים אותי אם אני עובדת ואז הרגשתי רעד ועצב בכל הגוף. הרגשתי מין אכזבה מעצמי שרק בגיל 35 זכיתי להיות אמא והנה אני כמעט מובטלת שוב. אף אחד לא פרגן לי על העסק שהקמתי בבית ולא נחלץ לעזרתי חוץ מבעלי היקר שתמיד הקשיב והיה שם בשבילי אך זה לא הספיק ושוב הפעם עברתי תקופה של עצב ואכזבה אך טיפלתי בתינוקת בצורה מופתית והסביבה החמיאה לי מאוד על כך. הרגשתי שנולדתי להיות אמא. מאוד נהניתי לגדל את ביתי ולהיות איתה בבית (תמיד רציתי שכך יקרה, לא יכולתי לחשוב שמישהו אחר יטפל בה כשהיא נפש רכה עדיין).. כשביתי הייתי בת שנה פלוס דפקה על דלתי עבודה חדשה במרכז למידה ששייך למועצה ליד ביתי בשעות אחר הצהריים פעמיים בשבוע ולאחר כחודשיים קיבלתי תוספת שעות והלכתי שלוש פעמים. בינתיים העסק בבית קצת התרומם ותלמידים מפה לאוזן הגיעו. לפני כחודש ביתי נכנסה לגן ובינתיים קיבלתי מכתב על סיום עבודתי בסוף החודש. אני יודעת שהם לא עשו זאת מטעמים אישיים נגדי אלא עוד עובדים קיבלו מכתבים שכן בתקופת החופש התלמידים באותו מרכז יוצאים להרבה פעילויות ולכן הם לא רואים לנכון לממן שעורים פרטיים בחופש. מנהלת העבודה שלי (שיושבת במועצה) ביקשה ממני להגיע אליה לשיחת סיכום לגבי השנה ולדבר על אפשרויות העסקה בשנה הבאה.

מכתב זה הגיע אליי באותו שבוע שהייתי מתוחה והרגשתי שעומדים לפטר אותי והרגשתי כאילו זו נבואה שמגשימה את עצמה. אך זמן קצר אחרי זה בירכתי על החופש שלו אני זקוקה מאוד אחרי שנה מאוד אינטנסיבית. אך אני מתוחה מאוד ולא אוהבת את חוסר הוודאות. יש לציין שהגעתי למסקנה שמאוד מתאים לי בתקופה זו לשלב בין עבודדה כשכירה שתבטיח לי הכנסה קבועה לבין עבודה כעצמאית בבית או מחוצה לו בשעות הבוקר ואחר הצהריים. אני רוצה היריון נוסף ושוב הפעם הדרך לא קלה וכנראה אצטרך טיפולים לצערי. עם זאת הפחד הכלכלי, חוסר הודאות, ולראות מסביב נשים בגילים עם 3 ילדים ושהתקדמו בקריירה מעציב אותי. אני יודעת שאני חזקה, אמביציונית, לא מוותרת. חשוב מאוד לציין שמעבר להתמחות שלי באני אני מלמדת תלמידים ליקויי למידה (הוראה מתקנת), מלמדת לצורך העשרה ובנוסף מלמדת גם עברית וחשבון והכנה לכיתה א' . אני מאוד רוצה ללמוד, לעבוד ולהיות אמא לפחות ל- 3 ילדים. איך את רואה את הדברים וכיצד היית מציעה לי להתקדם בקריירה ובפרנסה?

תודה רבה לך על ההקשבה. מקווה שלא ייגעתי בסיפורי הארוך.

דניאלה