הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

מבולבלת

מישהי(28.1.2010, 14:13)

שלום

לעומת הרבה אנשים פה, אני מרגישה שיש לי "צרות של עשירים", אך עדיין זקוקה להכוונה...אני בת 27, במהלכו של תואר שני עם תיזה במקצוע מרתק בעיני. הבעיה שלי קשורה לפרקטיקה. המקצוע אינו פרקטי וסביר להניח כי תהיה לי בעיה קשה למצוא עבודה באזרחות. אני עושה תיזה כי יש לי אופי מאוד סקרן וכי תמיד חשבתי שאמשיך קריירה באקדמיה, כי המחקר מספק את הסקרנות שלי. במהלך התואר השני אמנם פגשתי אנשים מדהימים, אך עם הזמן גיליתי כי גם באקדמיה לא הכל ורוד. המניעים שלי להישאר במחקר הם טהורים (ברור שלא כלכליים) אך אני מגלה שגם אצלנו הכל קשור לפוליטיקה, קומבינות, מלחמות על קידום תקציבים ועוד. אני יודעת שככה העולם עובד, כמעט בכל מקום, אך אינני בנויה לחיות כך. אני לא מסוגלת לרמוס אנשים בדרך, להילחם על תקציבים ולדעת שבגללי לאדם אחר לא יהיה וכו'. תמיד הסתדרתי בחיים כי החברה סביבי אהבה את סגנון העבודה שלי, את האופי שלי וכו' ותמיד לקחתי חמישה צעדים אחורה אם הייתי צריכה לרמוס מישהו בדרך ואיכשהו הצלחתי להימנע מתקריות שכאלה.

לסיכום: התאכזבתי קשות מהתנהלות האקדמיה ואני לא חושבת שאני רואה את העתיד שלי בה.

אך לאיזה כיוון אפנה?

כפי שציינתי המקצוע אינו פרקטי. חשבתי ללמוד, אפילו לימודי תעודה, משהו פרקטי שאוכל לעבוד בו, אך אינני מוצאת משהו מספק ומעניין מספיק בכדי שאשקיע עוד לימודים בשבילו (קחי בחשבון שאחרי התואר אני כבר לומדת 5 שנים!). אני מאוד אוהבת לטייל, טבע, בעלי חיים, וחשבתי אולי להפוך אותם למקצוע, אך אני לא רואה מה ניתן לעשות איתם וכיצד אוכל לחיות ולכלכל את עצמי בזכותם. חוץ מזה אני אוהבת הרבה דברים, אבל אין משהו שהייתי רוצה לבחור לעצמי כמקצוע- במילים אחרות, אין לי חלום מקצועי...החלום שלי הוא פשוט, חלום לחיים- לחיות בפשטות, מחוברת לטבע, לא להיכנע לדפוסים החברתיים שאני פחות אוהבת ולהגיע לרמת אושר מאוזנת, בלי עליות וירידות. אבל כמו שאמא שלי תמיד אומרת- תחשבי גם איך לעשות כסף בחיים, אפילו שזה לא בראש מענייך.

בקיצור

עוד מעט נגמר התואר, ואני צריכה להחליט

חשבתי אולי לנסוע לטיול בחו"ל ואולי זה ינקה לי את הראש ואוכל לראות את הדברים בבהירות.אבל מנסיוני, הטיולים האלה הם כייף גדול- אבל בסוף חוזרים לאותה נקודה.

אשמח לשמוע את דעתך

תודה