הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

אחרי לידה

ד"ר שרון בן רפאל(17.10.2011, 0:03)

לילך שלום,

כיוון שיש לך פסיכותרפיסטית שאת מרגישה נוח איתה, כדאי מאוד לפנות אליה ולתאר לה את מצבי הרוח המשתנים שאת חווה. אם את מגיעה אליה תמיד במצב רוח טוב ולא מצליחה לספר מה עובר עלייך, רצוי לדבר על זה איתה ולנסות להבין ביחד למה קשה לך להראות לה את הצד האחר, ייתכן כי דיבור כזה יעזור לך גם להבין טוב יותר את מצבי הרוח המשתנים. לאחר מכן את יכולה לנסות לכתוב לה מייל או מכתב כאשר את במצב רוח ירוד בכדי לאפשר לה להכיר צד זה שלך.

בנוסף כדאי לפנות לפסכיאטר לצורך אבחון ולשקול שוב טיפול תרופתי. מצבי רוח משתנים יכולים להיות חלק מדיכאון אחרי לידה,חלק ממאניה דפרסיה או חלק מהפרעת אישיות - לכל אחד טיפול שונה. לא ניתן לאבחן מעל דפי הפורום, עלייך לעבור ראיון כחלק מתהליך האבחון. למאניה דפרסיה לדוגמא ישנם סמפטומים מאוד קיצוניים של נטייה לעשות דברים מסוכנים לדוגמא לבזבז כספים או לנהוג במהירות מופרזת, תחושה של גרנדיוזיות (אני יכולה לעשות הכל), מחשבות רצות, דיבור מהיר ועוד...

בנתיים כדאי לגייס עזרה מהמשפחה ולחלוק את הרגשות שלך עם אנשים קרובים. לנסות לצאת מהבית ולעשות דברים מהם נהנית בעבר, למצוא זמן לעצמך ולהשאיר את התינוק עם בעלך/מטפלת. להיפגש עם חברות ולהתחיל לחזור לשגרה שהיתה לך לפני הלידה.

בברכה,
ד"ר שרון בן רפאל
פסיכולוגית קלינית מומחית