הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

חרדות לאחר לידה

מישמיש(13.8.2012, 17:50)

שלום,

אני בת 34,
ילדתי לפני 4 שבועות בן בריא בלידה רגילה וטבעית, ללא אפידורל. זוהי לידה שנייה יש לי בן בכור בן 3.
לאחר הלידה הרגשתי טוב הייתי באופוריה שילדתי בלידה רגילה טבעית ומהירה, לא סבלתי יותר מידי מכאבים.
4 ימים לאחר הלידה הייתה צניחה של ההמוגלובין ובנוסף כנראה חטפתי וירוס של שילשולים והרגשתי רע רע מאד!!! חשתי סחרחורות ממש על סף עילפון (אבל לא התעלפתי), גלי חום, חזקים מאד, חולשה נוראית, שפשוט לא יכולתי להזיז את עצמי, אבדן תחושה בכפות ידיים ורגליים. ביום הברית לאחר הברית אפילו נסעתי לבית חולים כדי שיבדקו אותי שוב. לא נמצאו ממצאים חריגים בבית חולים ושוחררתי הביתה. המשכתי להרגיש לא טוב במשך שלושת השבועות האחרונים ואז נוספו לזה גם חרדות איומות שמשהו רע מאד קורה לי ואף רופא לא עולה על זה, וחרדות שחלילה שני בניי יישארו ללא אם אם משהו רע יקרה לי, חרדות עצומות מאד ממש!!!כל תחושה הכי קטנה שהרגשתי כל כאב קטן גורם לי להיכנס להיסטריה וחרדה שהנה משהו רע הולך לקרות ואני חייבת רופא עכשיו (יש לציין שעשיתי בדיקות דם די מקיפות, מה שהרופא משפחה שלי החליט שצריך לבדוק והכל פחות או יותר תקין)וכך...4 שבועות אחרי לידה אני מודה שמצבי הבריאותי משתפר לאט מאד, אני עדיין חווה סחרחורות וחולשה אבל החרדות ממשיכות ללוות אותי, וכבר הודעתי לבעלי שאני מסתפקת בשני בנים ואני לא מתכוונת לעבור שוב הריוןולידה ולחוות החלמה קשה כל כך מהסוג הזה כי גם השניים שיש לי צריכים אמא!!
אני רוצה לציין שההריון היה תקין לגמרי אבל גם בהריון היו לי חרדות ממהלך הלידה ומאד ניסיתי לחשוב חיובי, תמיד שכנעתי את עצמי שיהיה בסדר ואכן הלידה עברה בסדר גמור. אני מניקה את התינוק שלי הנקה מלאה, חשה כלפיו וכלפי אחיו הגדול אהבה עצומה וגדולה (בעקבות אהבה זו אני כל כך חרדה...שלא ייגמר לעולם, אני רוצה להיות שם בשבילם לגדל אותם בנחת, לראות אותם גדלים ומתפתחים ללוות אותם בכל צמתי חייהם- בקיצור אני רוצה לחיות ולהיות עם שני בניי!!!)
מה לעשות עם חרדות אלו, האם זהו דיכאון אחרי לידה? איך לשנות את צורת החשיבה שלי משלילית לחיובית, כי הנה עברו 4 שבועות מהלידה ואני בסדר, חיה ונושמת...מה עושים?
אשמח מאד לעזרה ועצה!!