הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

התמודדות עם אובדן ילד

אמא לארבע +1(1.10.2015, 16:20)

שלום,

לפני 10 חודשים איבדנו תינוק בן שבועיים.

אחרי 4 לידות בריאות ויציבות נכנסתי להריון חמישי. ההריון היה לא מתוכנן ולמרות החששות שמחנו ורצינו כבר לראות את הדינמיקה בבית בין כל הילדים. היתה לנו התרגשות רבה. 3 הילדים הגדולים כבר התחילו להבחין (גילאים 12,10,5 ושנה) והכל היה מלא התרגשות ושמחה.

ללא כל התראה מוקדמת, ילדתי בשבוע 26 בן. תינוק מקסים ועדין במשקל 2 קופסאות גבינה בערך. יד כל כך קטנה שהאצבע שלי היתה גדולה מכל היד והזרועה.

הכל היה נראה מבטיח. הוא בכה מיד אחרי הלידה, פעילות המוח היתה נראית תקינה. עזרו לו לנשום כדי שלא יעשה מאמץ מרובה. ופתאום אחרי שבוע בפגיה, התחילה נפיחות בבטן. אחר כך הבחנו בסימן כחול ברגל....

משם הכל התדרדר. התינוק שלנו חלה בחיידק בית חולים - MERSA.

לא לקח הרבה זמן והוא נלקח מאיתנו.

עד היום יש לי ייסורים שאולי לא הייתי איתו מספיק בפגיה. הילדים שלי היו בחופשת חנוכה והייתי צריכה לתמרן בין כולם. לא רציתי להרוס להם ולקלקל להם את שמחה מצד אחד ומצד שני הלב שלי היה במקום אחר.

פתאום כל המשפחה נעלמה ולא היה מי שיתן יד ויחלוק את העול. הכל נפל עלינו והתמודדנו יחסית בצורה סבירה.

אני לא רציתי להכנס מיד להריון נוסף. רציתי לחכות קצת. לנוח. אבל בעלי חשש לחכות בגלל הגיל שלי - 36

כיום אני בהריון 6. מגיע לחודש התשיעי. כל ההריון היה מלווה בחששות. כל פעם שהלכתי לבדיקה שגרתית הייתי צריכה לחזור על הסיפור מחדש, אפילו אם זה היה באותו מקום על ידי אותה טכנאית/רופא. ויותר מהריונות אחרים השאלות לא עוזבות: האם נחזיק מעמד עד הסוף? האם הכל יעבור בשלום?

כל בדיקה וסטיה מהנורמה הנוקשה יותר של רופאת הנשים בהריון בסיכון, היתה מעלה את סף החשש מחדש.

היום, נשאר לי רק לצפות ללידה. אני חולמת שאני לא נותנת לאחיות לטפל בתינוק שלי. שאני צועקת עליהם "תינוק אחד כבר הרגתם לי, תעזבו אותו בשקט" אני חולמת שאני צועקת על הרופאים, אני איילד את עצמי, עשיתי את זה בפעם שעברה (עוד סיפור ארוך).

האם אי פעם אקבל שקט נפשי?

האם העובדה שעכשיו אני מצפה לבת בע"ה ולא לבן כמו שאיבדת יביא לי מרגוע?

האם אני אצליח לא לצעוק ולכעוס על העולם בגלל שאיבדתי ילד?

אני לא מצליחה להתנחם מהסיפורים של כולם. אני מרגישה שהסיפור שלי הוא אחרת. אני יודעת שזה לא נכון אבל זאת התחושה. החמצתי גידול של ילד מקסים.

בתקווה לבריאות, אושר מכל הלב והרגשת שלימות לכולן

שנה טובה