הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

תשובה לאניס - פעוטון.

גיא ניב(9.5.2011, 23:33)

אניס שלום רב,

את מספרת כי יש לך תינוק בן 7 חודשים שהינו הילד הראשון שלך, ומאחר שאת צריכה לחזור לעבודה במשרה מלאה, רצית למצוא לו מטפלת. לאחר שלא הצלחת למצוא כזו, את מתעתדת להכניס את בנך למשפחתון ובו 10 ילדים ושתי מטפלות, ואת שואלת אם זה בסדר.

אפשר להבין את הרגשתך הלא רגועה, גם מהפרידה הצפויה מבנך שאיתו שהית במשך שבעת החודשים הראשונים לחייו, וגם כתוצאה מתחושת אי-ודאות לגבי הקורות אותו במשפחתון במשך היום, יחד עם ההתלבטות שאת חשה לגבי כניסתו למסגרת חינוכית במקום עם מטפלת.

בהנחה ששאר הילדים במשפחתון הינם בני גילו או קרובים לגילו, אני אוכל להציג בפנייך את שני הצדדים של המטבע:

מצד אחד נראה על פניו שישנה עדיפות למטפלת וזאת מתוך הנחה כי בנך יקבל את מלוא תשומת הלב ממנה, בדומה לטיפול האישי המסור והאוהב שהוא קיבל ממך.

מצד שני, כששתי מטפלות מחלקות את תשומת הלב שלהן ל- 10 ילדים, בנך לומד כי במצבים שונים צרכיו יסופקו בזמנים שונים, וזהו הניצן הראשון להתפתחות יכולת השהיה ואיפוק. יתרה מכך, בנך שכבר צפוי להראות מסוגלות של זחילה, יתמודד עם מצבים חברתיים שונים ואינטראקציות ראשונות עם ילדים בני גילו, ו'אימון' יומיומי במצבים אלו, יכול לאפשר לו התפתחות טובה יותר של כישורים רגשיים וחברתיים, מאשר שהייה עם מטפלת בלבד.

זה נכון, שמשפחתון שבו מפתח הצוות הינו 1:3 תינוקות הינו עדיף, הגם שמפתח של 1:5 הינו על גבול הסביר. יחד עם זאת, זאת המציאות כרגע וזאת האפשרות העומדת בפנייך.

אני ממליץ לבקש מהאחראית לאפשר לך לשוחח עם הורים אחרים במשפחתון ולשמוע מהם על רמת שביעות הרצון שלהם מהמטפלות. ייתכן ששיחה עם ההורים תאפשר לך לראות זוויות נוספות שלא התחשבת בהם כעת.

תשובה מורחבת ואקדמית לשאלתך תוכלי למצוא כאן:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=192&aId=12597

ישנם שאלות נוספות שכדאי לברר לפני הכניסה למשפחתון (על הבטיחות, על התזונה ועוד ועוד) עליהם תוכלי לקרוא כאן:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=192&aId=12595

וגם כאן:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=192&aId=12600