הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

תרופה לילדה בת 3

רננה מוסק(19.5.2011, 9:37)

שלום,

נטילת תרופות היא אכן סוגיה בעייתית. לא פעם התרופות אינן טעימות במיוחד, וילדים חולים נוטים פחות לשתף פעולה, בגלל שאינם מרגישים טוב.

אפשר להתייעץ עם הרופא. יש אנטיביוטיקות שונות שניתן לקחת במינונים מופחתים (למשל, פעם ביום במקום שלוש פעמים ביום) וכך לצמצמם את אי-הנוחות של הילד ואת הצורך בחיכוך.

מעבר לזה, עליכם להבהיר, קודם כל לעצמכם, ואחר-כך לילדה, שנטילת האנטיביוטיקה היא הכרח. בעניינים כאלה אין אפשרות לוותר. אתם יכולים להסביר לה, בשפה שלה, מה תפקיד האנטיביוטיקה, ולומר לה שאין ברירה אלא לקחת אותה במלואה.

נסו לשתף אותה בתהליך. שאלו אותה למה היא לא רוצה לקחת את האנטיביוטיקה (אני מניחה שהבעיה היא הטעם, אבל אולי תופתעו לגלות שיש סיבה אחרת). נסו לחשוב אתה על פתרון מתאים. לא ברמת השוחד, אלא מתוך ניסיון משותף לזהות קושי ולהתאים לו פתרון (התרופה לא טעימה? נתן לך ביד קובית שוקולד ומיד אחרי שתבלעי את התרופה תאכלי את השוקולד כדי להפיג את הטעם המר).

יתכן מאד שבתכם מרגישה שהשליטה נלקחה ממנה (ואכן, על הצורך לקחת את התרופה אין לא לה ולא לכם שליטה), אבל אפשר להחזיר לה את השליטה דרך השיתוף שלה בדרך בה תקח את התרופה.

מקווה שתצליחו למצוא פתרון, אך אם לא, אל תהססו לתת לה את התרופה בהחלטיות ובתקיפות. יש דברים שאינם נתונים לדיון.

בהצלחה ורפואה שלמה,

רננה.