הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת 2.8 שמתעוררת הרבה בלילה

גיא ניב(31.5.2011, 8:41)

עדי - שלום רב,

נשמע מהודעתך שאת מתמודדת עם קשיי שינה של בתך הבכורה, וחשה חוסר אונים. תחושתך מובנת, ועם זאת הרישא של הודעתך הינו אופטימי לדעתי.

כשאת מספרת על בתך בת 2.8 שעד לפני חודשיים ישנה לילה שלם בחדר שלה, זה מראה על יכולתה זו.

מהודעתך נראה שיש קשר ברור לנוכחות של בתך הצעירה בחדרכם בזמן שנת הלילה. ברורה גם הלמידה שבתך עשתה, כאשר "ריחמת" עליה (ולילד מספיק פעם אחת, כדי לעשות למידה להמשך). בתך למדה שהפעלת "לחץ" עליכם יכולה להשפיע והיא תשיג הישג. היא מנסה דרכים שונות כדי לגרום לכם להחזיר אותה למיטתכם.

כדי שתוכלו לקבל כלים יעילים להחזרת המצב לקדמותו, אני ממליץ לך להתקשר לקו הייעוץ שלנו - 6968* בשעות הבוקר - 10:00-13:00 או בימי ראשון ושלישי בשעות - 20:00 עד 22:30.

בשלב זה, אני ממליץ לכם לשקול את האפשרות להעביר את בתכם הצעירה לשינה בחדרה של הבת הבכורה. החלטה כזו יכולה להיות משמעותית לבת הבכורה. כך הבת הבכורה יכולה להיות שותפה להרדמה של האחות הצעירה. פעולה כזו מעבירה מסר של בגרות ואחריות (עם זאת, חשוב לזכור, כי לבתך הבכורה, אין אחריות על עצם ההירדמות של הצעירה, ואין לה כל אחריות לשנת הלילה של האחות הצעירה !). כך מועבר מסר ברור יותר של 'פרטיות'. לכל אחד מהמשפחה - להורים יש מיטת שינה משלהם, לאחות הבכורה יש מיטה פרטית משלה, ולאחות הצעירה כנ"ל.

במידה ואתם מאמצים את ההחלטה לעשות כן, אני ממליץ לקיים 'אסיפה משפחתית' עם שתי הבנות, ולספר להם על ההחלטה (להצהיר על השינוי), וניתן לאפשר לבתך הבכורה, לקחת חלק בעיצוב החדר שלה, לקראת קליטת הבת הצעירה ומיטתה בו.

את מוזמנת לשתף אותנו בהמשך.

בברכה,
גיא ניב