הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

לטלי פייר משה

טלי פייר-משה(17.2.2016, 16:23)

מישהי שלום,

שבתי וקראתי בעיון את השתלשלות הפניות שלך לפורום.

אני חושבת שנכון לנצל את האופציה של פנייה לקול להורה - קו הייעוץ הטלפוני שלנו, שפורום זה משמש כהשלמה לו. בשיחה אנונימית, אך אישית, זו נוכל לנהל דו-שיח ולנסות לסייע לך להגיע לתובנות הנכונות לך.

רק במאמר מוסגר אציין שתי נקודות שכדאי לחשוב עליהן בהקשר של בנך - האחת היא העובדה שבמהלך תקופה די קצרה הוא הועבר למספר מסגרות טיפוליות, מעבר הגורר הסתגלות שלוקחת זמן (בין אם הוא ילד בעל הסתגלות מולדת מהירה או איטית, לכל ילד מדובר בתהליך)

הנקודה השנייה היא העובדה שמבחינה התפתחותית הוא נמצא בשלב שנקרא חרדת נטישה - זהו פחד התפתחותי המופיע סביב גיל שנה ומעיד על ההתקשרות התקינה שלו לדמויות המשמעותיות לו וכן על הבנת הנפרדות הפסיכולוגית שלו מכל האחרים. אם חרדת הנטישה מתבטאת בהעדפת הדמויות המשמעותיות וחוסר רצון שלו להיפרד מהן.

אם, למרות התנגדותו בעת הפרידה, הוא מסוגל להירגע בזרועות המטפלת ובסך הכל לתפקד כשורה במהלך הזמן שהוא איתה - מצב רוח טוב, לשחק, לאכול ולישון הרי שזו התנהגות נורמטיבית בשלב זה.

כיוון שישי לכם מצלמות המאפשרות לכם להיות בטוחים שהתנהגותה איתו תקינה, הרי שכדאי לבחון את האפשרות להצטייד בעוד סבלנות ולאפשר לשניהם להסתגל זה לזה יותר לפני שמחליטים שהיא אינה המטפלת המתאימה.

כאמור , אני ממליצה לך (ואולי אף בצוותא עם בעלך) להתקשר לקו הייעוץ שלנו.

בברכה,

טלי פייר-משה
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*