הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

פרידה ממושכת לצורך נסיעה לחו"ל

נורית קרקש ינקלביץ(22.3.2016, 0:12)

אמא יקרה,

מדבריך אני מבינה כי את נוסעת לביקור משפחתי דחוף מה שוודאי לא קל גם מבלי העובדה שאת נפרדת מבני משפחתך בארץ למשך עשרה ימים.

את שואלת כיצד ניתן לסייע לבתך, להכין אותה ולהקל עליה. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא העובדה כי היא נשארת יחד עם דמות מטפלת קבועה ואוהבת, אביה. יתכן ותסתייעו באנשים נוספים שיטפלו בה בזמן היעדרך, מומלץ שיהיו דמויות מוכרות ונוכחות בחייה. במידה ותזדקקו בעזרה נוספת, יש לדאוג להכיר לבתך מראש את מי שיטפל בה.

דבר נוסף, קיימת חשיבות גדולה לשמירה על לוח זמנים קבוע, שמירה על טקסים קבועים כפי שאתם נוהגים לקיים מדי יום. ככל שיחולו פחות שינויים כך תחוש בתך תחושת ביטחון.

יתכן שבזמן היעדרך תרצי לשוחח עם בתך באמצעות הטלפון או בשיחת וידאו. שיחה זאת עשויה לגרום לך ולבתך לחוש טוב יותר ולחוש תחושת רציפות. שיחת הטלפון תסייע לבתך לראות שלא "נעלמת".

מספר ימים לפני הנסיעה, כאשר גם בבית יורגשו ההכנות לקראת הנסיעה (כמו לדוגמה אריזת מזוודה) אמרי לה במשפט קצר וברור שאת נוסעת לבקר משפחה ובימים הקרובים היא תהיה עם אבא ואתן תשוחחו מפעם לפעם בטלפון או במצלמה.

הייתי מציעה לך לבדוק מה יסייע לבעלך להתארגן בהיעדרך ולהכין את הבית לשם כך. ניתן להכין מראש מזון, סטים של בגדים וכו'.

במהלך התקופה בה לא תהיי יתכן ובתך תגיב בעצב, תתקשה להירדם, תתעורר בלילה, תפגין פחות תיאבון וכו'. אלה הן תופעות טבעיות ומומלץ שלא להתעכב עליהן בפרק הזמן בו את נעדרת. גם בשובך, בתך עשויה לכעוס או להתעלם. חשוב שתביני את הקושי שחוותה בתך אם אכן כך יהיה, תתני לו מקום, תאפשרי אותו לצד מילים חמות, מגע וכו'.

אני מאחלת לך נסיעה טובה.

נורית קרקש ינקלביץ'

מתנדבת ב"קול להורה" קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך של ויצו - 6968*