הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

מה הסיבה? איך להגיב?

נורית קרקש ינקלביץ(26.4.2016, 11:44)

שלום טל,

ראשית אני רוצה להודות לך על פנייתך ולאחל לך ולמשפחתך חג שמח. אני קוראת מדבריך שאת מאוד מסורה ועירנית להתנהגות בנך וכמובן דואגת לו.

את מעלה בפנייתך מספר שאלות:

1. האם לאפשר לבנך ללבוש את בגדי החורף כאשר אינם מתאימים למזג האוויר?

2. מהי הסיבה שבנך רוצה ללבוש דווקא את הבגדים הללו? הרשי לי לומר שלתחושתי, השאלה השנייה היא שמעסיקה אותך יותר ואף מטרידה.

לשאלתך הראשונה, האם היית מאפשרת לבנך ללבוש את בגדי החורף גם אם לא היה עליהם כל ציור? מה דעתך? נסי לנטרל לרגע את הסקרנות והחששות לגבי הסיבה בגללה הוא בוחר בבגדים הללו דווקא ואם היית מאפשרת לו ללבוש סתם בגדים ארוכים, אפשרי לו גם את אלה. אם ירגיש לא נעים בבגדים הללו, יבקש ללבוש בגדים אחרים ביום המחר. כך גם תמנעי ממאבק כח שהוא אחד ההסברים שנתת להתנהגותו.

האם שאלת אותו מדוע בוחר בבגדים אלו? האם נעים לו ללבוש אותם? אני מציעה לבדוק איתו, אולי תשובתו תספק לך את המענה.

את מעלה סברות שונות להתנהגותו כגון הגירושין, תחושת הביטחון, ויסות חושי ומאבקי הכח. כפי שאת אינך יודעת מהי הסיבה, גם אני לא אוכל לדעת באמצעות התכתבותנו בפורום. יחד עם זאת, כפי שאתם עושים בדקו את הנושא של ויסות חושי, כפי שהצעתי קודם נסי לנטרל את הנושא של מאבק הכח ושוחחי איתו על הנושא.

בראשית פנייתך כתבת כי אתם נמצאים בתהליך, יהיה נכון להביא את השאלה לשם על מנת לקבל תשובה שלוקחת את כל הרקע על בנך ועל היחסים במשפחה. את כמובן מוזמנת גם להתקשר לקו הייעוץ בטלפון 6968* על מנת להרחיב ולהעמיק בשאלתך.

בהצלחה,

נורית קרקש ינקלביץ'

מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך - קול להורה 6968*