הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

בכי ללא הפסקה

איילת אפשטיין(9.5.2016, 19:47)

שלום רב מיטל,

נראה שלבנך יש הרגלי הרדמות טובים, והוא נרדם יפה ובקלות כאשר את עוברת איתו את תהליך הכניסה לשינה. חשוב להתעודד מהעובדה שהוא נרדם בקלות וברוגע איתך, זה לא מובן מאיליו...

אני מבינה מאוד לליבך, ומבינה שאת כבר מותשת ורוצה קצת זמן לעצמך לאחר יום ארוך של טיפול בתינוק. זה ברור ולגיטימי לחלוטין.

ביחד עם זאת, אני רוצה להציע לך מחשבה נוספת ולהפנות את תשומת לבך לקושי של הילד – אולי הוא מגיב לשינוי שחל בחייו, לכך שפתאום בחודשיים האחרונים אבא נעדר הרבה מהבית, ולכן הוא נצמד יותר אלייך (אולי בתת מודע שלו הוא רוצה לוודא שגם את לא תעלמי לו ולכן הוא שומר עליי ולא מאפשר לך לעזוב אותו...)?

כרגע, את הדמות העיקרית המטפלת בו, את נמצאת איתו רוב היום ולכן הוא מרגיש ביטחון רב יותר לידך. הביטחון הזה חשוב לו במיוחד כאשר הוא הולך לישון שכן שינה היא סוג של פרידה עבור תינוקות.

זה לא אומר שאין לו ביטחון עם אבא או שאין לו קשר טוב ואהבה כלפי אבא שלו. אבל אולי מאז שאבא התחיל ללמוד לפני חודשיים ונעדר הרבה יותר מהבית, התערער אצלו משהו בשגרה, בהרגלים, והוא מעדיף אותך.
יש לקחת בחשבון שהוא גם בתקופה של צמיחת שיניים ואולי הוא יותר עצבני וחסר מנוחה כי כואב לו.

אני ממליצה לכם לא להילחץ, להבין שזה זמני, למרות שזה קשה.
חשוב שתהיו בטוחים שהמקום של אבא כדמות אהובה ומשמעותית בחיי הילד נשמר, ושבמשך הזמן תכנסו לשגרה חדשה, הילד יתרגל ולא יביע אי שביעות רצון מהטיפול של אבא.

בעלך יכול להמשיך להיות שותף בטיפול בילד בדרכים רבות – יכול להמשיך לקלח, להאכיל, לטייל בעגלה, להחליף חיתולים, לשחק, לשיר, לספר סיפורים וכו'. השותפות בטיפול הרי לא מתבטאת רק בשינה....

לגבי השינה - חסרים לי פרטים כדי לתת לך הדרכה מדויקת ולכן אני מזמינה אותך להתקשר לקו הייעוץ. בינתיים, במטרה לחסוך זמן ובכי, אני יכולה להציע שתעשו ביחד את תהליך ההשכבה. הנוכחות שלך תעניק לילד ביטחון והוא יתרגל מחדש לטיפול של אבא בשעת השינה.

יום עצמאות שמח,

בברכה,
איילת אפשטיין
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*