הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

לא אוהבת ללכת

טלי פייר-משה(19.5.2016, 12:54)

אחת123 שלום,

את מספרת על בתך בת ה-4, שהיא "נהדרת, חכמה חברותית, רגישה לזולת ופעלתנית."

אכן, כייף לשמוע ובעיקר נעים לקרוא את היכולת שלך לראות זאת בבתך ואף לפתוח בכך את הפנייה.

פנייתך עוסקת בחוסר רצונה שלך הילדה ללכת ברגל והעדפתה להיות על הידיים במצבים הדורשים הליכה.

את כותבת שניסיתם מגוון של תגובות ועד כה ללא הצלחה. עוד את מספרת שהיא ממש מתחננת, בוכה וצורחת במצבים בהם נדרשת הליכה ואף מעדיפה לשבת בעגלה ולא ללכת...

מקריאת הפנייה בהתחשב בגילה ובעובדה שהיא ילדה פעלתנית שאין לה מגבלה גופנית, בכל זאת מדובר בתגובה רגשית מאוד משמעותית ואני שואלת את עצמי מדוע היא פועלת כך - מה כל כך מפריע/קשה/מעיק/מפחיד עבורה בהליכה הזאת? האם אתם הולכים מהר מדי? האם היא מרגישה סוג של חוסר של חוסר שליטה? האם היא מרגישה נמוכה ולא רואה מספיק וחסרת אונים? או מפחדת או תחושה שלא מוגנת?

אני מבינה שיש לה איחור שפתי אך האם תוכלו לנסות לשוחח איתה על כך? כמובן לא ברגע של עימות סביב הליכה, אלא בזמן רגוע ששתיכן יחד - נסי לדובב אותה ולאמר : "אני רואה שאת מאוד לא אוהבת ללכת - ותני דוגמאות ספציפיות, אני מאוד רוצה לעזור לך, האם את יכולה להגיד לי למה את לא רוצה ללכת ברגל?" כאשר הילדה תרגיש שמנסים להבין אותה ולא כועסים עליה בעניין זה, ייתכן שתוכל לשתף אותך בתחושות שלה ובקושי שהיא מפגינה. ופעמים רבות הפתרונות נמצאים אצל הילדים עצמם.

אני חושבת שרק לאחר שינוי התקשורת שלכם מולה בעניין זה ניתן יהיה להציע דרכים להתמודדות. הניסיון מראה שפירוק ההתנגדות של הילד קשור באופן שבו הוא תופס את המבוגר - כשותף או ביריב. ולשם אני ממליצה לכוון את המאמץ ולא להמשך המאבק על כך שכן תלך ברגל.

אשמח לשמוע האם הצלחתם לשפוך אור על העניין ולהציע דרך המשך.

בברכה,

טלי פייר-משה
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*