הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

עקשנות והתפרצויות זעם בת 6

נורית קרקש ינקלביץ(19.7.2016, 22:23)

שלום שיר,

תודה על פנייתך וסליחה על העכוב בתשובתי.

אני שמחה שכתבת כי כמו משפחות רבות, גם אתם כהורים נתקלים באתגרים במהלך הדרך בגידול הילדים, אני ניכר כי האווירה החיובית בבית, הכל כך חשובה, מסייעת לכם לצלוח את האתגרים.

כפי שתיארת, התנהגותה של בתך מעוררת בכם תסכול רב ואף חוסר אונים, שום דבר לא עובד. האם את יכולה לשים את האצבע על אירועים דומים בהם בתך מתנהגת בצורה אלימה ובעקשנות? האם את זוכרת מתי החלו התנהגויות אלה?

אתם וודאי אינכם מרוצים מתגובתכם הכועסת ומהרמת הקול ואני רוצה לחזק אתכם על השינוי וחיפוש הדרך הנכונה לכם. לעתים דרך התגובה שלנו כהורים מחזקת את הילד באמצעות מתן תשומת לב גם אם התגובה עצמה אינה נעימה לילד ולהורה. אני רוצה להציע לכם לשבת לשיחה עם בתכם, שיחה נעימה ברוגע - בשעה של כעס לא ניתן לשוחח כפי שכבר נוכחתם לדעת.

בשיחה חשוב שתשתפו אותה בתחושותיכם ותקשיבו לתחושותיה, נסו למצוא יחד דרכים לסייע לה, אך חשוב כי תאמרו גם משפטים קצרים וברורים המתארים את תחושותיכם. "בבית שלנו מתנהגים זה לזה בכבוד", "לא נאפשר לך להשתמש באלימות" וכו'.

הגדירו כיצד מעתה והלאה יראו הדברים - כי היא לא תוכל לקבל מה שתרצה בצעקות ובאלימות והקפידו על כך. יחד עם זאת, אפשרו לה לתקן כאשר היא "מתבלבלת".

אם תרצו להעמיק ולקבל מידע נוסף, אני מזמינה אתכם להתקשר אלינו ל"קול להורה".

בהצלחה בהמשך הדרך,

נורית ינקלביץ' - "קול להורה" קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך 6968*