הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

שאלה בנושא מעבר גנים

טלי פייר-משה(10.8.2016, 23:09)

אמא יקרה שלום,

את פונה בהתייעצות בנוגע לבחירת מסגרת חינוכית לשנה הקרובה עבור בתך בת 4.7.

הצלחת הסתגלותה למסגרת תלויה במידה רבה בדרך שבה את תקבלי את השינוי ותשדרי אותו לה וכלל שאת תהיי בטוחה בבחירתך כך ייטב. ולכן אני מתייחס בכובד ראש להתלבטויות שאת מעלה וכדי לעזור לך למצוא את הכיוון הנכון אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות - את מתארת אותה כילדה חברותית אך גם רגישה ואני שואלת איזה סוג של תגובות יש לך כלפי שינויים ומעברים, כיצד היא מגיבה לגירויים חדשים וכמה זמן לוקח לה להסתגל למצב חדש.

כמו שאני מבינה הילדה צפויה בכל מקרה למספר מעברים בשנים הקרובות - הן מעבר ממסגרת חינוכית למשניה והן מעבר דירה ליישוב אחר.

עוד נשמע לי מהפנייה שאת מתקשה להתחבר למסגרת הגן שאליו יצטרפו מרבית חברותיה בשנה הבאה ואת לא משוכנעת שהייתי רוצה במסגרת זו לביתך בשל הסגנון והדגש שמושם בו על ההכנה לכיתה א'. בוודאי אם היא צעירה ו"יש לה עוד זמן" עד לכיתה א'.

ייתכן שכדאי לשקול לחסוך לה מעבר אחד - שנתיים רצופות במסגרת הגן הייחודי ואז תוך כדי מעבר דירה ואז היא מתמודדת בכל פעם רק עם מעבר אחד, לעומת מעבר עכשיו לגן, ובשנה הבאה גם שינוי גן וגם מעבר דירה....

המעבר לכיתה א' כבר יפגוש אותה גדולה ובוגרת יותר.

בסופו של דבר תצטרכי לשקול את כל האלטרנטיביות בהתייחס לאופיה ולחוסן שלה. כל שינוי הינו מעורר חרדה מצד אחד אך גם מהווה הזדמנות.

אם תרצי להוסיף עוד מידע או להפוך שוב בעניין, אעקוב אחר פניותיך. כיוון שקו הייעוץ שלנו נמצא כרגע בחופשה, נוכל לעשות זאת בפורום זה.

בהצלחה,

בברכה,

טלי פייר-משה
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*