הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

לאב מותר,לילדיו אסור....

עידית קידר(6.10.2016, 18:02)

שלום רב לך,

את מעלה שאלות הקשורות בחילוקי דעות בינך ובין בעלך באשר לחינוך ילדכם.
בפורום זה אנו לא נוהגים "לשפוט" בין ההורים ולומר מה נכון ומה לא נכון לעשות בהקשר לחינוך הילדים מפני שהחינוך הוא תהליך שמבוסס על הערכים המשותפים והשונים לכם.

אוכל רק לומר שחילוקי דעות בין בני זוג הם לא עיקר הקושי. כי הרי, ההורים הם אנשים שונים ולכ"א יש דעות שונות וזה טבעי ונורמלי. כ"א מכם גדל בבית אחר והביא איתו לזוגיות את תפיסתו ואין חובה שתהיה הסכמה מלאה בינכם בכל עינייני החינוך.

הדבר החשוב והעיקרי הוא שיהיה כבוד ביניכם, שתכבדו את הדעה השונה גם אם אינכם מסכימים איתה – כשהילדים צופים בוויכוחים ובביקורת הם עלולים להחמיר את ההתנהגות. ואילו כשהם צופים באבא ואמא שמשוחחים ביניהם בדרך מכובדת "אבא חושב כך..ואמא חושבת אחרת" – הם יזכו ללמוד מכם על מודל של תקשורת מכבדת וזה כמובן יתרום להתפתחותם ולדרך שהם ידעו להתמודד עם חילוקי דעות כשיהיו בוגרים.

לכן אני מציעה לכם לשוחח ביניכן, לשתף בעמדה שלכם (על הרווחים והמחירים) ולהקשיב לעמדה של השני/ה ואז להגיע להחלטה שמקובלת על שניכם (גם אם אין הסכמה). פורום 'ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך' נותן מענה לשאלות הקשורות ביחסים שבין הורים וילדים. במידה ואת רוצה להתייעץ בעניין קושי שאת חווה ביחסים עם ילדייך, את מוזמנת להעלות אותו או להתקשר לקו הייעוץ שמספרו מטה.

בברכת שנה טובה,
עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*