הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

מקלחות

נורית ינקלביץ(25.10.2016, 22:46)

שלום אורנה,

צריך הרבה יותר נתוני רקע על מנת להבין את הבסיס להתנהגותה של בתך.

איך היחסים ביניכם בבית? האם יש נושאים נוספים להם היא מתנגדת ואתם אלה שקובעים עבורה? האם הילדים מתקלחים יחד או בנפרד? אילו דברים ניסיתם? אמרת שקיבלת הדרכה וניסית הרבה דברים ועוד.

יש כאן כמה נושאים על הפרק:

1. היגיינה ושמירה על ניקיון הם ערכים עליהם אתם לא מוכנים לוותר ולכן חשוב שזה המסר שיעבור. מה למשל קורה סביב צחצוח שיניים? שטיפת ידיים לפני הארוחה? לאחר השירותים? יתכן והדגש צריך לעבור מההתנהגות אל הערך.

2. כיצד בתך מביעה התנגדות? כיצד אתם מציבים את הגבול? בתך כבר גדולה וכפי שציינת גם חזקה ולכן השיטה ה"פיזית" לא תחזיק מעמד עוד זמן רב. מה גם שחשבי מהו המסר שמועבר לבתך כאשר מקלחים אותה בכח - גם בנושא היכולת שלה והעצמאות והן בנושא הכבוד לגוף ופרטיותו.

3. היחסים בבית - מהמעט שכתבת, אפשר לחוש שיש תשומת לב רבה ואולי אף רבה מדי סביב נושא המקלחת גם אם לא תשומת לב נעימה. מציעה לכם לבדוק האם ניתן לאפשר לבתך קבלת תשומת לב חיובית, בנפרד מאחיה, באופן קבוע.

בתור התחלה הייתי מציעה לכם לקחת את בתכם לשיחה בארבע עיניים, לומר לה כי אתם רוצים לעשות שינוי ואינכם רוצים עוד לקלח אותה בכח בגילה. שאלו אותה מה יעזור לה? מדוע היא מתנגדת? האם תרצה להתקלח ביחד? בנפרד? לבד? האם אמא או אבא יקלחו אותה? האם תרצה לשחק בזמן המקלחת? וכן הלאה.

אני מזמינה אותך לפנות אלינו גם טלפונית ל"קול להורה"

בהצלחה,

נורית ינקלביץ

"קול להורה" קו ייעוץ חינמי להורים לילדים בגיל הרך 6968*