הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת 4 עם בעיות משמעת

עידית קידר(8.11.2016, 19:48)

שלום רב לך ליא,

אני קוראת את דברייך המתארים בפירוט רב את ההתמודדות היומיומיות מול ביתך בת הארבע, שישי לה אח בן שלוש ובמיוחד כשאת נמצאת בסוף ההיריון ולקראת לידה נוספת. אני בהחלט יכולה להבין את העומס שבו את נמצאת ומוקירה את הבקשה שלך לעזרה בשינוי המצב .

ניכר שאת עושה וויתורים ומאמצים רבים, גם כדי לשנות את התנהגותה של ביתך וגם כדי למנוע מבעלך לכעוס עליה – אך ניתן לראות שזה לא מקדם את המצב ואולי אף מחמיר אותו "היא נהפכת לבלתי נסבלת ובלי אפשרות לשלוט בה כמו בומרנג ..

מרגש לקרוא שלמרות רגשות התסכול והייאוש שלך מולה, את מצליחה לראות אותה "כילדה בוגרת, מדהימה וטובה" ומציינת שבגן התנהגותה שונה לחלוטין – וזה יכול מאוד לעודד אותך שהיא יכולה ויודעת להתנהג גם אחרת.

כדי לעזור ולאפשר לביתך לצאת ממעגל ההתנהגות המפריעה ולחזק את מערכת היחסים שנוצרה ביניכם – יש לפעול לשינוי האווירה בבית וללמוד כיצד ניתן להגיב אליה בדרך עקבית וברורה שתעודד אותה להתנהג גם בבית כבוגרת מדהימה.

בחרת לפנות אלינו לפורום בעיתוי נכון שבו הילדים עדיין צעירים, אך לדעתי במצב המורכב שאת מתארת, הכולל שינויים במשפחה לקראת הלידה ודעות שונות בינך ובין בעלך לגבי החינוך – אני ממליצה לך להתקשר לקו היעוץ שלנו. בשיחה טלפונית נוכל לקבל ממך פרטים נוספים לגבי אופן התגובות שלכם להתנהגות של הילדה ולהציע לכם דרכי תגובה יעילות.

המלצה נוספת היא להצטרף לקב' הורים המתקיימת ברשות בה את מתגוררת. אפשר לפנות למכון אדלר / או למנהלת החינוך / או למח' הרווחה - ולברר האם מתקיימת קבוצת הורים ולקבל פרטים. בקורס הורים מקנים להורים כלים רבים להתמודדות עם הילדים בתחומים רבים וגם במאבקי כוח. מלמדים דרכים לשיפור האווירה והיחסים בבית, כיצד יש להגיב אל הילדים גם כשיש שוני בדעות, יחסים בין אחים ועוד.

בברכה ובהצלחה,

עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*