הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

שינה עם הילדים

עידית קידר(30.1.2017, 23:07)

שלום לך אבינו,

אתה משתף אותנו בשינוי שחל בחצי שנה האחרונה בהרגלי השינה של משפחתכם. ומתוך הדברים שכתבת אני מבינה שאתה מוטרד יותר מאיך תשפיע על הילדים השינה המשותפת ופחות מסוגיית הקשר הזוגי.

התשובה די מורכבת. קשה לי לענות באופן חד משמעי אם זה מומלץ או לא ואיך ישפיע על הילדים – אוכל לומר רק שיש קשר בין הדברים ואנסה להציג כמה מחשבות שכדאי לקחת בחשבון.

יש אכן גישות שונות בנושא שינה עם הילדים, אך הדבר החשוב שתהיה הסכמה משותפת של שני בני הזוג בעניין. במקרה שלכם, נשמע שאתה חושב שזה עלול לגרום לנזק – ומה דעתה של אשתך? האם היא חושבת אחרת ממך? חשוב להבין שעצם השוני בדעות שלכם הוא טבעי שהרי, כ"א מכם גדל בבית שונה, עם ערכים, עמדות וסדרי עדיפויות שונים ודי הגיוני שזה יבוא לידי ביטוי גם בעניין דעתכם בנושא השינה. אך דעתו של מי היא הקובעת, הצודקת?

סביר להניח ששניכם צודקים בגישתכם: אתה רוצה לישון בנוחיות ובפרטיות ואשתך רוצה לישון בקרבה עם הילדים – אך עליכם לחשוב על המסר שעובר אל הילדים שרואים שצופים (ואולי אף מבולבלים) מחילוקי הדעות בעניין זה.

לכן, לפני הכול כדאי שתשוחחו ביניכם על עניין השינה, על הרווחים והמחירים של המצב הקיים ותחשבו אם מתאים לכם להמשיך כך או אם אתם רוצים לשנות את המצב ולהחליט שאתם חוזרים לישון בחדר השינה שלכם והילדים ישנו בחדרם – במידה ותקבלו החלטה משותפת יהיה לכם להעביר מסר וגבול לילדים ברור לילדים שאמא ואבא ישנים כבני זוג בפרטיות.

במידת הצורך, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לקו הייעוץ ונשמח לסייע בהמשך הדרך.

בברכה,
עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*