הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

מעבר לגן חובה

עידית קידר(31.1.2017, 2:02)

שלום לך אמא יקרה,

את משתפת אותנו בהתלבטות נפוצה של הורים רבים "ראש לשועלים או זנב לאריות", האם עדיף שהילד יהיה בין הבוגרים בגן או בין הצעירים.

ההתלבטות מובנת ואין ספק שלכל בחירה יש יתרונות וחסרונות ועם כל הרצון לא אוכל לומר בוודאות מה עדיף ומה תהיה הבחירה "המוצלחת" . למשל, ציינת את העובדה שרוב החברים עוברים גן – אך לא ציינת באם ביתך אוהבת ונהנית ללכת לגן הנוכחי, האם יש לה קשר טוב עם צוות הגננות?

דעתה של הגננת משמעותית מאוד וחשוב שהתייעצת איתה– האם היא פרטה את השיקולים בהמלצה להשאירה עוד שנה בגן – האם מדובר רק בשל הגיל הכרונולוגי או בהיבטים נוספים כמו בשלות, עצמאות, התנהגות, התפתחות, ביטחון עצמי. כדאי גם להבין מהגננת באילו תחומים תוכל להתחזק ביתך בהישארות של שנה נוספת בגן. לטעמי, שיקול החברים שעוברים גן, פחות חשוב בגילאים אלו - אם תחליטי להשאירה בגן טרום חובה, תוכלי להפגיש אותם בשעות אחר הצהריים.

במידה ועדיין אינך בטוחה, יש באפשרותך להתייעץ גם עם גורם במח' הגנים או דרך השירות הפסיכולוגי ברשות כדי לשמוע דעה נוספת וע"פ התרשמותם הם יוכלו לעזור לך לקבל החלטה מקצועית.

בסופו של דבר, לאחר בדיקת השיקולים וכמובן מהיכרותך את ביתך, יהיה עלייך לקבל את ההחלטה, ומאוד חשוב שתהיי שלמה עם אותה ההחלטה– ככל שביתך תחוש שאת שלמה עם הבחירה, סביר להניח שהיא תרגיש בטוחה ורגועה יותר בכל אחת מהאפשריות.

מאחלת קבלת החלטה שתהיה מועילה לכולכם.

בברכה,
עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*