הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילד בן 3.5 נושך ומשתטח

נורית ינקלביץ(14.2.2017, 15:20)

מעיין יקרה,

תודה על התיאור המפורט והרחב, הוא עוזר להבין את התמונה בצורה טובה יותר. אתם עושים מאמצים רבים בכדי לשנות את התנהגותו של בנך ללא הועיל, המצב הזה וודאי מתסכל.

את מתארת כאן שני אתגרים אשר שזורים זה בזה:

1. בנך נושך ילדים ואת בני המשפחה

2. את כותבת "לא מקשיב לנו כשאנו מבקשים משהו. מכל דבר הכי קטן הוא בוכה".

אני מבינה שמבחינתך גם כאשר הוא נושך, הוא "לא מקשיב", הרי אמרתם לו שאסור לנשוך. בכל זאת, ארצה לחלק את השאלה ובשלב זה להתייחס לחלק אותו פירטת ראשון ונשמע לי אקוטי, הנשיכות.

אני רוצה לחזק אותך על הדיאלוג עם הגננת. נכון לשוחח עם הגננת והצוות החינוכי מאחר וכך המידע שיש בידך ובידיה הוא רחב יותר ואתן יכולות לפעול יחד על מנת לאפשר את השינוי אצל בנך.

מדבריך אני מבינה שאתם יודעים לזהות את המקרים בהם בנך עלול להגיב בתוקפנות ולנשוך. אולי אפשר להתכונן אליהן וללוות אותו באמצעות תיווך.

מתי החל לנשוך?

האם חשבתם מדוע הוא נושך? האם שוחחתם?

מה עשיתם עד כה על מנת לאפשר לו לשנות את התנהגותו?

עד כמה הנושא על סדר היום המשפחתי? ואולי מהם הרווחים של בנך מהתנהגות זאת?

את תדעי לדייק את התשובות לשאלות אותן ציינתי. נסי לראות מהו הצורך שבנך מבקש למלא באמצעות הנשיכות או מה הוא אולי מרוויח מהתנהגות זאת. בשלב הבא, חשבי איזה מענה ניתן לתת לאותו הצורך, בדרך חיובית.

שתפי את הגננת בהבנות אליהן הגעת/ם, כך תגייסו אותם לשיתוף פעולה.

ודבר נוסף, כפי שכתבתי קודם, לעתים הסביבה מגיבה באופן אשר מבלי לשים לב מחזק את התנהגות הילד. נסו להגיב בצורה עניינית וקצרה ואל תתעסקו בנושא מעבר לכך מולו או לידו. הוא וודאי מצליח לזהות את המתח שהוא מייצר אצלכם.

את מוזמנת להמשיך ולשוחח איתנו בקו הייעוץ הטלפוני - "קול להורה" 6968* בימים א-ה 10:00-13:00 ו-20:00-22:30.

בהצלחה רבה,

נורית ינקלביץ'