הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

יחסים עם החמה והנכדים

נורית ינקלביץ(23.2.2017, 12:32)

דניאלה שלום,

את מתארת מצב שמעסיק אותך ואת בעלך עד מאוד ואולי אף את ילדיכם. נשמע שאת מחפשת קשר משפחתי קרוב וחם מצד משפחת בעלך גם עבורך וגם עבור ילדיך וכי המצב הקיים היום מתסכל ואף מכעיס אותך. לצד זאת את יודעת לזהות תמיכה שחמך וחמתך מעניקים לכם ומעריכה אותה.

קשרים משפחתיים במיוחד בין משפחת המקור של בן/בת הזוג השני/ה מעסיקים משפחות רבות. עשויה להיות מחלוקת או אי הסכמה על דרכי חינוך, ערכים או לפחות סדר העדיפות של הערכים המשפחתיים וכמו במקרה שאת מתארת, מחלוקת על הדרך בה הסבא והסבתא מעניקים חום ואהבה ועד כמה הם שומרים על קשר מצידם. דווקא בסוגיה הזאת, אני מציעה לך שלא להתעסק מכיוון שהיא אישית ונתונה לפרשנות אישית. את רואה את הדברים כפי שאת רואה אותם וכוונתך טובה ואין זה אומר שכך חש גם הצד השני.

ולכן, אם חשוב לך שילדיך יפגשו את סבם וסבתם, המשיכי לעשות כפי שעשית עד היום. הזמיני למפגשים משפחתיים, תזמי ביקורים בביתם ושיחות טלפון לשאול לשלומם מבלי קשר למה שנותן הצד השני. פשוט, כי המטרה שלך לשמור על קשרים משפחתיים הדוקים וקרובים היא החשובה וגם זאת שעליה יש לך השפעה. ביקורת מצידך, וודאי לא תסייע במקרה זה.

אני מאחלת לך לכם שתמשיכו להנות זה מזה ולחיות יחד באושר ובקרבה ומקווה שעם הזמן תוכלו לראות עד כמה גם לצד השני חשוב הקשר עימכם.

נורית ינקלביץ' - "קול להורה" קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך 6968*