הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

האם יש מקום לדאגה? או שזה תואם גיל?

נורית קרקש ינקלביץ(28.2.2017, 14:56)

אול יקרה,

נשמע שאת אמא אכפתית אשר משקיעה את כל מרצה בילדיה וחושבת עליהם וכיצד להיטיב עימם.

את מתארת ילדה חכמה, רגישה, מוכשרת ויחד עם זאת ילדה שמגלה גילויי תוקפנות במקרים מסוימים אותם נשמע שאת יודעת לזהות ואף להתמודד עימם.

על אף שאת שואלת לגבי גמילה מחיתוך ולגבי גילויי התוקפנות, נשמע שבעיקר את מוטרדת מהקשר עם הגן. נשמע שאת מרגישה שבגן מוטרדים מדברים שאת לא מבינה למה הם מתכוונים וכי הם גם לא מצליחים להתמודד עם סיטואציות שבבית את יודע כיצד למנוע אך להפסיק.

אם אני מבינה נכון וזה הנושא העיקרי שמטריד אותך, אני רוצה להציע לך לפנות לצוות המעון, עם הגננת לדוגמה, ולבקש להיפגש איתה בארבע עיניים. שיחה כזאת היא הזדמנות נפלאה שלך לספר להם מהי הדרך איתה את פועלת בבית להתמודד עם סיטואציות שבגן נחוות שקשות, לתאר את בתך בבית, לשמוע כיצד הצוות חווה אותה בגן ולנסות ולהבין "למה הם חותרים".

צוות המעון על פי רוב בעל נסיון רב בגיל הרך, אך אינו יכול לעבוד בצורה המיטבית ללא שיתוף פעולה של ההורים. לעתים משיחה בין צוות להורים עולה כי יש פערים או דמיון בין התנהגות הילד בגן לבין התנהגות הילד בבית. משיחה כזאת ניתן ללמוד האם ילד הוא בעל יכולת מסוימת, העדפה, או האם הוא בוחר בהתנהגות מסוימת כדי לדוגמה לזכות ביחס אישי, או מכיוון שיש לו רווח בתגובה גם אם אינה תואמת לשאר ילדי הגן.

אינני יודעת לומר איך היא בהשוואה לילדים אחרים בגן ואין זאת השאלה שצריכה להעסיק אותך. את רוצה שלביתך יהיה טוב, שתרכוש את הכלים שיסייעו לה להתמודד היום ובהמשך חייה ונדמה לי שחשובה לך תקשורת טובה עם הגן.

במידה ואת חוששת, שאלי באופן גלוי בשיחה עם הגן, למה הם מתכוונים והאם לדעתם יש לגשת למרכז להתפתחות הילד או רופא ילדים, או גשי את באופן עצמאי. בעיני אין ביקור מיותר ועדיף להיבדק מאשר להתהלך עם ספקות. תרגישי טוב יותר לאחר שתסירי את החששות.

אני מזמינה אותך להתקשר אלינו ל"קול להורה" להמשך ייעוץ והדרכה באשר לשני ילדיך. ומאחלת לך אורך רוח והרבה הצלחה,

נורית ינקלביץ' - "קול להורה" 6968*