הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת 6 וחצי בעייתית באוכל

נורית ינקלביץ(7.5.2017, 12:28)

אלונה יקרה,

תודה על פנייתך ועל המייל המפורט. את מתארת מציאות מתסכלת בה בנותיך בררניות מאוד באוכל, מצב בו את חשה כעס רב ולדבריך גם הן.

בסוף המייל את כותבת "ברור לי שזה עניין של תשומת לב". לי ברור, שמה שברור לך הוא ככל הנראה שורש הבעיה המאוד לא נעימה שנוצרה.מתיאורך נשמע שזה "לא עניין של טעם" כפי שכתבת בעצמך אלא יש כאן כדור שלג שהולך וגדל עם הזמן ולכן אני שמחה שאת רוצה לעצור אותו.

מאחר ואנחנו מתמחים בגיל הרך ואת שואלת שאלה שנוגעת לכל בנות הבית, אני רוצה להציע לך מספר דברים:

1. אם את מודאגת ממצבן הבריאותי של הבנות פני לרופא/ת המשפחה - חשוב לקבל את עצתו וחוות דעתו, גם ללא הבנות. שוחחי עימו והוא יוכל להמליץ לך כיצד להמשיך לפעול ו/או האם יש בדיקות שכדאי לעשות.

2. האם "להכין שניצלים עד שיצא מהאף"? אפשר, למה לא בעצם? אני מבינה שאת רוצה לאפשר להן מזון מזין ומגוון אך הן מבקשות שניצלים ואם מתאפשר, אני הייתי מציעה לך לוותר על המאבק סביב האוכל. הרי כשמדובר היה בסלט זה היה בסדר מבחינתך להכין שוב ושוב, משערת שזאת מכיוון שהערך התזונתי של הסלט נתפס בעיניך כבריא יותר.

3. האם "להתעלם ולבקש וישאכלו מה שיש"? - איך תרגישי עם בחירה כזאת? האם תוכלי לעמוד בכך? מדוע זה חשוב לך? באמצעות מאבק כוחות יש אפשרות שהיחסים ביניכם יסלימו כפי שאת מתארת עד כה.

את אמא אכפתית ודואגת, מזמינה אותך לשוחח עם הבנות על הנושא ולמצוא את הדרך המתאימה גם לך וגם להן ובנוסף, לפנות להדרכת הורים או טיפול משפחתי בקהילה.

בהצלחה,

נורית ינקלביץ "קול להורה" - קו ייעוץ טלפוני להורים לילדים בגיל הרך 6968*