הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

העלאת יליד נובמבר לכתה א

עידית קידר(15.5.2017, 18:51)

שלום לך

את מעלה התלבטות מובנת לגבי המעבר מהגן לכיתה א' – זהו אכן, מעבר משמעותי עבור בנך (ואף עבורכם, ההורים) שמצריך ממנו להתמודד עם דרישות והרגלים חדשים ושונים מאלו של הגן.

כמו בכל התלבטות, יש היבטים לכאן ולכן ואף העלית את חלקם פה בשאלתך. הצגת גם את התחומים שיש לבחון בהם את המוכנות והבשלות לכיתה א': תחום מוטורי, קוגניטיבי, חברתי ורגשי – אלא שלא ברור מדברייך מי איבחן את ההתנהגויות שאת מתארת "מתקשה להתרכז", "ילדותי", "נוטה להיגרר"... – האם זו התרשמותך האישית או שקיבלת את הדיווח מהצוות החינוכי בגן? ומעניין היה לשמוע איך הוא מתנהג איתכם בבית.

לכן, חשוב מאוד להתייעץ ולהקשיב להמלצתה של הגננת שהוכשרה להכיר את ההתנהגויות הללו ולדעת אם ההישארות בגן אכן תחזק ותשפר את מצבו. אגב, אם בנך נולד בתאריך שהוא גבולי, ככל הידוע לי – יש לך אפשרות להתייעץ עם גורם בעירייה או דרך השירות הפסיכולוגי ברשות וע"פ התרשמותם גם הם יכולים לעזור לך לקבל החלטה מקצועית.

עם כול הרצון, לא אוכל לומר לך באופן מוחלט מה עדיף היות ואיני מכירה את בנך. אך אוכל לומר שהקניית הביטחון העצמי לבנך אינה קשורה בהכרח רק להישארותו עוד שנה בגן. לכם ההורים יש תפקיד חשוב ואפשרות לעזור לבינכם בהתמודדות עם המצבים השונים שתארת, כלומר, לחזק בו את האמון בעצמו, העצמאות ההערכה העצמית ועוד.

בכול מקרה, בין אם תחליטו להשאיר בגן או לעלות לכיתה א' (כאמור, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע) חשוב מאוד שתהיו שלמים עם הבחירה עבור בינכם. ככול שתהיו שלמים, תוכלו לשדר לו מסר שאתם סומכים עליו (ועליכם) ומאמינים ביכולות שלו להתמודד עם הבחירה והמצב החדש.

בהצלחה בכל דרך שתבחרי. במידה ותרצי הדרכה נוספת לאופן שבו ניתן להגיב להתנהגויות השונות שפרטת, את מוזמנת להתקשר לקו הייעוץ שמספרו מטה.

בברכה,

עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*