הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

מה לומר לילדה בת 6?

ליאת קליין - קול להורה(28.5.2017, 13:24)

ליאור יקרה,

את מספרת ברגישות רבה על המצב המורכב בו כולכם מצויים.

חשוב לך שתהיה הפרדה ברורה בין מערכות היחסים של כל אחד מכם עם בתכם. לאור המצב ביניכם, אינך רוצה שייכנס לביתך ומהצד השני אתם ההורים של בתכם ותפקיד זה, אותו תישאו תמיד, מחייב שיתוף פעולה כלשהו ביניכם.

התחושות הללו שאת מתארת, מובנות לגמרי ובאמת על אף שמבחינה הגיונית ורציונאלית ברור לך מאד מה את רוצה ומה נכון לך , קיים הפן הרגשי ששואל כיצד כל זה ישפיע על בתכם ואיך למזער נזקים.

ראשית, הייתי רוצה להמליץ לך / לכם לפנות להדרכת הורים מקצועית, כזו שמתמחה בענייני גירושין ויכולה ללוות אתכם בתהליך. אני מאמינה שתוכלו מאד להיתרם מכך.

לשאלתך, בתך ביקשה כמה פעמים שאביה יעלה אליכם הביתה, לכמה דקות. מובן מאד הצורך והרצון שלה שאביה יהיה מעורה ומעורב בחיים שלה וייתכן מאד שבאופן בלתי מודע היא גם מביעה תקווה כמוסה לכך שתשובו להיות ביחד.

לכן, מצד אחד חשוב שבתך תקבל תמונה ברורה וודאית לגבי מערכת היחסים בינך לבין אביה, כזו שתאפשר לה להשלים עם המצב. ומן הצד השני, תמצאו את הדרך לאפשר לה לשתף אותו ככל שתוכל בחיים שלה, מבלי לעלות לביתכן.

לצורך כך , הייתי ממליצה לך, לשוחח עם בתך, להסביר לה , בהתאם לגילה ויכולתה להבין, על המצב הקיים בינך ובין אביה, לומר לה שלכל אחד מכם חשוב מאד הקשר איתה, שגם אם אתם לא מסתדרים ביניכם, אתם שניכם, אוהבים אותה מאד, נמצאים עבורה, וכך תהיו תמיד.

תוכלי לומר לה שאת מבינה את הרצון שלה שאביה יבוא לראות את הצעצועים שלה , ואת הצורך שלה לשתף אותו בעולמה, וביחד תוכלו להתכונן לקראת הפגישות איתו, כך שתוכל לשתף אותו בכל מה שתרצה, גם מבלי שיצטרך לעלות הביתה- לצלם תמונות, לקחת איתה כמה דברים בתיק או כל רעיון אחר שיענה לצורך שלה.

חשוב לי מאד לחזק אותך על גישתך – לא להשמיץ את הגרוש שלך. ככל שתצליחו להתנהל בצורה מכבדת , האחד כלפי השני (וזה לא תמיד פשוט, אני בטוחה) כך תקלו על בתכם ותלמדו אותה לכבד את המצב ולהתנהל בעתיד בעצמה , במערכות היחסים שלה בצורה מכבדת .

אני מקווה שיכולתי להאיר מעט את הדרך... ושוב, ממליצה בחום על ליווי מקצועי .

בהצלחה רבה,

ליאת קליין – יועצת משפחתית ומדריכת הורים
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*