הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

האם להפריד בנות דודות לכיתות נפרדות

עידית קידר(6.6.2017, 19:06)

שלום לך יהלי,

את משתפת בהתלבטות לגבי ההחלטה אם לרשום את בנות הדוד לאותה כיתה. כמו בכול התלבטות יש היבטים שונים וכמו שאת כותבת, לכול החלטה יש רווחים ומחירים וקשה לצפות במדויק מה עדיף.

יחד עם זאת, כדאי לבחון לעומק את ההשערות שאת מעלה כדי להפחית חששות ותסריטים. למשל, האם ידוע בברור שהרכב הבנות בכיתה השנייה "קשה" יותר? האם התייעצת עם הגננת ושמעת ממנה איך באו לידי ביטוי יחסי הקנאה והתחרות בין הבנות ואם אכן זה הפריע להתנהגותן בגן? המלצת הגננת יכולה להיות מאוד משמעותית לגבי ההחלטה להמשך. מעניין גם לדעת איך אתן האימהות מגיבות ליחסים בין הבנות – מתערבות? מביעות עמדה?- לעיתים, תגובת ההורים יכולה להסלים או להפחית את יחסי הקנאה והתחרות. ובכלל, האם השיבוץ נתון להחלטה שלכן או של בית הספר?

אין ספק שהמעבר ממסגרת הגן למסגרת בית הספר הוא אירוע מרגש בפני עצמו ולעיתים גם מלחיץ הן את הילדים והן את ההורים. זוהי התחלה חדשה במקום חדש והתמודדות עם דרישות והרגלים שונים מאלו של הגן. דווקא, עצם העובדה שהבנות מכירות ואף חברות טובות, יכול אולי להקל עליהן על ההתמודדות ותהיה להן ההזדמנות לעזור ולתמוך זו בזו.

נפלא לשמוע שהיחסים והתקשורת בין המשפחות טובים, הייתי ממליצה שתעלו ותבחנו יחד את כול השיקולים ותגיעו להחלטה משותפת שתהיה מקובלת עליכם. חשוב מאוד שלאחר קבלת ההחלטה תהיו שלמים עם הבחירה עבור הבנות. ככול שתהיו שלמים, תוכלו לשדר להן מסר שאתם סומכים עליהן (ועליכם) ומאמינים ביכולות של כ"א מהן להתמודד עם הבחירה והמצב החדש.

מאחלת לך הצלחה בכול בחירה שתהיה. בברכה,

עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*