הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילד שמתנהג באלימות

עידית קידר(7.11.2017, 23:00)

שלום רב לך לורי,

את מספרת על הפער בהתנהגותו של בנך בין זו שבבית לבית הספר וניתן להבין שלא ממש ברור לך ממה זה נובע ומבקשת לדעת איך להגיב. למעשה, עולה פה שאלה חשובה בין האם ועד כמה על ההורה להתערב בענייני הילד (בשעות הלימודים) לבין להיות הורה מעורב, תומך ומשפיע.

קשה לי לענות תשובה חד משמעית לגבי איך עלייך להגיב - בעיקר מפני שחסרים פרטים - למשל: ממתי השתנתה ההתנהגות? איך מגיבה אליו המורה כשהוא מפריע? האם שוחחת עם בנך ושמעת גם ממנו על הרגשתו בכיתה? איך מתנהג באופן כללי עם חברים (אחה"צ)?.

אין ספק שכהורים, לא נעים לנו לשמוע תלונות על הילד שלנו וחשוב גם לא להתעלם מכך. אך גם אי אפשר לצפות מההורה "לשלוט" על התנהגותו של הילד בזמן שהוא לא נמצא איתו בכיתה ולא נוכח בזמן האירוע.

לכן, הצעתי היא לקבוע שיחה משותפת עם המורה ועם בנך (יתכן וניתן לבקש גם מיועצת בית הספר להשתתף בשיחה) ויחד להבין יותר מה קורה בכיתה ואיך ניתן לעזור לו להפסיק את ההפרעות בשיעור. חשוב שהשיחה תהיה באווירה רגועה מבלי להאשים אף צד ומבלי לכעוס על הילד - אלא להעביר מסר ברור שלא מקובל להפריע בשיעור ושכולכם רוצים לעזור לו לשנות את התנהגותו. נכון יהיה שגם את תשתפי את המורה על התנהגותו התקינה בבית, על התחומים שהוא מרגיש בהם טוב וחזק, על הדרך שאתם מתייחסים אליו ואז תוכלו לגבש יחד דרך ברורה ולהיות עקביים בה.

אני מאמינה ששיתוף הפעולה עם המורה (והיועצת) יקדם את התהליך לטובת בנך ויאפשר לך להיות אמא מעורבת ומשפיעה על התנהגותו גם בשעות הלימודים.

במידת הצורך, אתם מוזמנים להתקשר לקו הייעוץ הטלפוני ונשמח לסייע לכם בהמשך.

בברכה,

עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*