הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

פספוסים בגיל 6

איילת אפשטיין(28.10.2019, 0:45)

דניאלה יקרה,

את מספרת על ילד מקסים - חכם, רגוע, נוח, חברותי ואהוב - שמשהו בתהליך הגמילה שלו נתקע, והוא צריך עזרה כדי לשנות דפוס התנהגות שהתקבע במשך תקופה ארוכה מאוד.

אין ספק שתהליך גמילה ממושך הינו מתיש ומתסכל הן להורים והן לילד, ונוגע לליבי לשמוע שאת מבחינה בכך שגם הילד סובל, והוא מוכן בכנות לנסות כל דבר שיפסיק את ההרטבה.

מהדברים שכתבת ברור שהיכולת להיות יבש קיימת, יש לו שליטה בסוגרים, ועל כך מעידה העובדה שבלילה הוא יבש, וכן שישנן תקופות טובות, תקופות שבהן הוא מצליח לאסוף את עצמו, לגייס מודעות ולענות על הציפיות החברתיות להרגלי ניקיון אישיים.

מכיוון שבמשך השנים ניסיתם לעזור לו בדרכים רבות, ואף קבלתם הדרכה שעזרה לתקופה מסויימת, נראה לי שתשובה בפורום, גם אם היא מיקצועית ומפורטת, לא תוכל לתת מענה לקושי מורכב ומתמשך כמו שלכם.

אתם עושים הרבה דברים טובים ונכונים – זמן איכות, תשומת לב חיובית לילד, אבא מעורב ונוכח, הפחתת העיסוק בנושא, ואני בטוחה שבמשך השנים ניסיתם הרבה שיטות כדי לעזור לו. אך אם במשך 4.5 שנים אין שינוי, כנראה שצריך משהו אחר, עמוק יותר.

דניאלה יקרה, היטבת להבחין שהבעיה הינה רגשית (ואף בדקת ושללת קושי רפואי) ולכן אני ממליצה לך על שתי אפשרויות שאני חושבת שיעזרו:

1. הדרכת הורים מקיפה - מדברייך אני מבינה שהדרכת ההורים שקבלתם התמקדה בנושא הגמילה. אני חושבת שאתם זקוקים להדרכה מקיפה יותר שתתן מענה עמוק יותר, שמתבונן באספקטים נוספים בחיי המשפחה אשר משפיעים על הילד.

2. טיפול רגשי לילד אשר משלב הדרכת הורים. אחרי 4.5 שנים חשוב לתת מענה לא רק לעניין ההרטבה אלא לדימוי העצמי של החמוד הקטן, לתחושת הערך שלו, להבין את הרגישות העמוקה שיצרה תקיעות בדפוס התנהגות של הרטבה, ולתת לו מענה רגשי.

אני מאמינה שהדרכת הורים תהליכית או טיפול רגשי משולב בהדרכת הורים, יתנו מענה לקושי המתמשך.

אשמח מאוד לשמוע מה דעתך?

בברכה,

איילת אפשטיין - יעוץ משפחתי והדרכת הורים
צוות קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*