הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

אנקופרזיס משפחתי

מעיין(5.11.2019, 9:35)

שלום ,

אנחנו משפחה עם 4 ילדים בגילאים 8,6,4,1.

הגדול שעכשיו בכיתה ג סבל מאנקופרזיס במהלך גן חובה, עשינו מלא - פרסים, לא לדבר על זה, שינקה לבד, לעזור לו ולא להגיד כלום, כעסנו - הרבה טעיות ובסוף טיפלנו בתופעה באמצעות תרגול ישיבה בשירותים בהמלצה של רופא בתחום - והבעיה חלפה.

בת ה6 שכעת בכיתה א החל עם התופעה כבר במהלך גן חובה (הצלחתי לדובב אותה רק בסוף השנה שהייתה בעיה חברתית שהיא התמודדה איתה הרבה זמן ולא שיתפה כלום ואף אחד מהצוות לא ראה) לקח לנו זמו להבין שזה כנראה אנקופרזיס... ניסינו לעשות מה שאנחנו מכירים - תרגול ישיבה בשירותים , לא לכעוס ולעזור, לדבר , פרסים - ללא שום שינוי. לפעמים זה יכול לקרות 3 פעמים ביום, בזמן הלימודים, אצל חברות.. והיא לא מבקשת להחליף, היא יכולה להיות עם הקקי עד שנגיד לה שיש ריח ואני מנסה לדבר איתה על ריח, הגיינה, פצעים שמופעים...

בן ה4 בגן טרום חובה - גם שותף לחגיגת הקקי בבית. אצלו התופעה ב2-3 חודשים האחרונים והיא קצת שונה. הוא לדעתי מנסה לחקות את אחותו התינוקת שגזלה ממנו את תואר "הכי קטן" וגם מנסה להיות תינוקי לפעמים וביחד גם גדול כמו האחים שלו. הוא מתווכח המון שקוראים לו לשירותים ואנחנו כבר יודעים מהם זמני היציאות שלו. לעיתים הוא נעמד עושה קקי בתחתונים ואנחנו מזהים והוא עדיין מתכחש וטוען שהוא לא עשה כלום. לפעמים באמצע משחק הוא מתעקש לא להפסיק וללכת לשירותים. בגן זה קורה, אצל חברים. ההבדל אצלו מאחותו שהוא תכף בא ואומר ומבקש להחליף ולנקות .

איך להתמודד עם זה? האם לטפל בצורה משפחתית ואם כן באיזה כיוון ? יש כל-כך הרבה! לטפל בכל ילד בנפרד? מה יהיה הכי יעיל?

יש לציין שיש ביני ובין בעלי פערים באיך להתייחס לנושא, הוא נוקשה יותר ואני נשברת מהר יותר.

תודה מראש