הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

התמודדות עם מציאות לא רצויה

איילת אפשטיין(14.5.2020, 0:08)

מאיה יקרה שלום רב,

התלבטות גדולה!! אני ממש מבינה את מערבולת המחשבות שלך... הבכור שלך עומד לחוות הרבה שינויים בתקופה ואת רוצה להקל עליו. כל החלטה שתקבלי יש לה רווחים ומחירים.

באופן עקרוני, על מנת להקל על הילד את ההסתגלות לשינויים, מומלץ לא לעשות הרבה שינויים משמעותיים בו זמנית. כך למשל, לא נגמול ילד ממוצץ כאשר נולד לו אח חדש.

מצד שני, אנחנו מתכננים תוכניות ולמציאות יש תוכניות אחרות בשבילנו... הכנסתם אותו לגן כך שיהיה לו מספיק זמן להסתגל לפני הלידה ומעבר הדירה, והכל התהפך בגלל הקורונה. עכשיו המציאות מכתיבה את השינויים בבת אחת – הסתגלות לגן מחדש, ביחד עם הלידה ומעבר הדירה, או לחילופין, מספר מעברים אחרי הלידה אם לא יכנס לגן עכשיו.

אני חושבת שאין כאן החלטה "נכונה" חד משמעית. אני חושבת שיהיה עליכם לקבל את ההחלטה הנכונה לכם, לבית שלכם, לאופי שלכם ושל הילד שלכם, ומתוך הבנה שכל החלטה שתקבלו יהיו לה יתרונות וחסרונות.

מה נכון יותר לכם יותר? על מה את לא מוכנה להתפשר? על מה את מוכנה לוותר? מה חשוב לך יותר?

אם למשל את לא מוכנה להתפשר על הסכנה מקורונה – אז החלטת שהוא נשאר בבית עכשיו, ואחרי הלידה תחליטי מתי הזמן הנכון להכניס לגן. אם את מוכנה להכניס עכשיו לגן אז יהיה לך קל יותר אחרי הלידה ולו יהיה יותר זמן להנות מהגן ונקווה שלא יהיה מחיר ושאף אחד לא ידבק בקורונה.

אני ממליצה לכם לקבל החלטה שתיקח את טובה המשפחה כולה. עוד אני ממליצה שלאחר שתקבלו את ההחלטה שימו אותה מאחור בלי רגשי אשמה, תהנו מהרווחים שהיא מאפשרת, ותסמכו על עצמיכם שתתמודדו עם האתגרים.


בברכה,

איילת אפשטיין - יעוץ משפחתי והדרכת הורים
צוות ויצו - קול להורה 6968*