הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

אובססיה של ילד בן שנתיים למסכים

תמר(9.9.2020, 12:29)

שלום,

הבן שלי בן שנתיים, ילד מקסים שמח ונבון :)

כבר מגיל לידה אנחנו מאוד משתדלים לא להתעסק עם הניידים שלנו מולו עד כמה שניתן, אפשר לומר שכמעט ולא מתעסקים עם הניידים לידו. וזאת על מנת להוות דוגמא שהניידים הם לא מכרז חיינו. אין לנו טלוויזיה בבית, מתוך אידיאל חינוכי ולא עניין דתי. אנחנו כן מאפשרים לו מידי פעם לראות קצת סרטוני ילדים בניידים שלנו. אנחנו לא מתייחסים אל המסכים כאל דבר "נורא" אבל מאוד משתדלים להפחית כמה שניתן.

הבעיה- ממש ברגע שהוא רואה את אחד מאיתנו אוחז בנייד על מנת לשוחח בטלפון/וואטספ, בריצה הוא מגיע ומתחיל לנסות לחטוף את הטלפון (גם באמצע שיחה). כשהוא רואה טלפון שוכב בתמימות על השולחן הוא מייד מנסה להפעיל אותו (לא מצליח כי יש קוד). וגם כשאנחנו נותנים לו קצת לראות סרטונים, אחרי כרבע שעה/חצי שעה אנחנו מתחילים להסביר לו שמספיק להיום, בהתחלה היינו לוקחים את הטלפון ואז היו מתחילות צרחות ובכי, אז היינו מסיחים את דעתו וזה דיי עוזר אבל לא נעים. לפני כשבוע התחלתי להגיד לו שהוא ילד גדול והוא יודע שזה מספיק והוא יסגור לבד את הטלפון, אז באמת הוא סוגר לבד את הטלפון, בפעם הראשונה הוא לא בכה והלך לעיסוק אחר, אך בפעם השנייה שזה קרה הוא סגר את הטלפון אבל התחיל לבכות ולהתעצבן.

אני ממש לא יודעת מה לעשות.. זה מגיע למצב שאנחנו מחביאים את המכשירים מפניו ושאם אני צריכה לעשות שיחה חשובה/וואסטפ אני פשוט דוחה את זה לערב או מנסה לעשות את זה בהחבא.. זה לא אמור להיות ככה. הוא נהיה מאוד אובססיבי למכשיר הזה. רק הוא רואה את הנייד הוא ישר מתנפל..

ממש ניסיתי שזה לא יגיע למצב הזה בכוונה השתדלנו לא להתעסק עם הניידים מולו במהלך היום כבר בגיל לידה.

תודה מראש!